شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :



  چاپ        ارسال به دوست

با برگزاری آیین اختتامیه ؛

برگزیدگان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان ، آیین پایانی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان، صبح یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد، حسین سبزواری فرماندار اردکان، حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکراردکانی امام جمعه اردکان، احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، رضا ابهت مدیرکل بهزیستی استان یزد، امیر مشهدی‌عباس دبیر این رویداد و جمعی از هنرمندان در سالن دانشکده شهید بهشتی اردکان برگزار شد.

اجرای برنامه با سیدجواد هاشمی بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون بود. هاشمی در ابتدای صحبت‌های خود ضمن خوش‌آمد گویی و تبریک نیمه شعبان به حضار در سالن گفت: «تبریک می‌گوییم که جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در شهر اردکان برگزار شده است.

در ادامه کلیپی از آماده سازی شهر اردکان و میبد برای برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پخش شد

اهدای جوایز بخش فراگیر

در ادامه مراسم جوایز بخش فراگیر اهدا شد. اهدای جوایز در این بخش بر اساس عوامل هر نمایش به شرح زیر اهدا شد:

نمایش دختر، دوچرخه، دورزدن از استان آذربایجان شرقی

کامران فریدی (پوستر وبروشور)، آیناز سعیدی (بازیگری زن همراه) ، امیر شهبازنژند (تقدیر بازیگر مرد اختلالات شنوایی)، فربد محمدی (دیپلم افتخار، تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی)، الهیار محمدی (کارگردانی)، علی موذنی(نمایشنامه نویسی)

نمایش دختری که بخت درخانه اش را زد از استان یزد:

محمدزارع بیدکی، محمد یزدانیان (موسیقی)، راضیه دهقان (طراح لباس)، نیلوفر زارعین (بازیگر زن جسمی حرکتی)

تقدیر از هنرمندان پیشکسوت

ادامه برنامه به پخش کلیپی از استاد مرتضی طاهری و سوسن مقصود‌لو پرداخته شد و از آن‌ها به پاس این همه سال تلاش برای فرهنگ و هنر و آموزش به کودکان و نوجوانان تقدیر به‌عمل آمد.

همچنین از احمد ندافی مدیر انجمن هنرهای نمایشی استان یزد و مدیر اجرایی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در یزد تقدیر شد.

در انتهای مراسم جوایز برندگان سایر بخشهای جشنواره به شرح زیر اعطا شد:

آراء داوران بخش مسابقه تئاتر کودک

هیأت داوران این مسابقه متشکل از مریم سعادت، بهرام شاه محمدلو ، امید نیاز، سیروس همتی و حسین پیغمبری پس از مشاهده و ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام می دارند:

طراحی بروشور:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به الهه جابرزاده برای طراحی بروشور نمایش «خانه من کجاست» از اصفهان

طراحی نور:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به  حسین افضلی برای طراحی نور نمایش «هیولا که ترس نداره» از اردکان

طراحی گریم و ماسک:

لوح تقدیر به علاوه جایزه نقدی بدون اولویت به حسین تبریزی برای نمایش «خروسی که می خواست شب را ببیند» از تهران و لیلا اسبقی برای نمایش «جادوگر شهر اُز» از تهران

موسیقی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهرشاد محمد نیاکان برای موسیقی نمایش«هیولا که ترس نداره» از اردکان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پویا فرهنگ پژو برای موسیقی نمایش «خانه من کجاست» از اصفهان

طراحی لباس

لوح تقدیر و جایزه نقدی به پریا علی محمدی برای طراحی لباس نمایش «شاهزاده ی شامپیا» از تهران و ریحانه مطهری برای طراحی لباس نمایش  «خروسی که می خواست شب را ببیند» از تهران

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی مزدارانی برای طراحی لباس نمایش «جادوگر شهر از» از تهران

طراحی صحنه

لوح تقدیر و جایزه نقدی به داوود پیری برای نمایش «دنیای صدرنگ» از تهران و علیرضا حسین پور برای نمایش«شاهزاده ی شامپیا» از تهران

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حسین مزینانی برای طراحی صحنه نمایش «آکادمی پرندگان» از تهران

بازیگری کودک

لوح تقدیر و جایزه نقدی به عرشیا جعفرزاده برای نمایش «آکادمی پرندگان» از تهران و نرگس محمد رضایی برای نمایش «هتل» از اردکان

بازیگری زن

لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون اولویت به مریم رحمان قلهکی، پریسا مشکانی و ندا حاج بابایی برای بازی در نمایش «شاهزاده ی شامپیا» از تهران

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهناز مهدیخواه برای بازی در نمایش «دنیای صد رنگ» از تهران

بازیگری مرد

لوح تقدیر و جایزه نقدی به صورت مشترک به علیرضا ناصحی برای بازی در نمایش «هیولا که ترس نداره» از اردکان، حمیدرضا حسینعلی  برای بازی در نمایش های «آکادمی پرندگان و دنیای صدرنگ» از تهران، مهدی زارع برای بازی در نمایش «خروسی که می خواست شب را ببیند»  از تهران و مسعود محرابی برای بازی در نمایش «آکادمی پرندگان» از تهران

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به میلاد رمضانی ورجاوند برای بازی در نمایش «خروسی که می خواست شب را ببیند» از تهران 

کارگردانی

لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون اولویت به حمیدرضا حسینعلی برای کارگردانی نمایش «دنیای صد رنگ»، احسان مجیدی برای کارگردانی نمایش «شاهزاده ی شامپیا»، آرش شریف زاده برای کارگردانی نمایش «خروسی که می خواست شب را ببیند» و مهدی قلعه برای کارگردانی نمایش «جادوگر شهر از» از تهران

هیئت داوران در این بخش هیچ نمایشی را حائز رتبه برگزیده در کارگردانی انتخاب نکرد.

نمایشنامه نویسی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به حمیدرضا حسینعلی برای نمایشنامه «دنیای صد رنگ» از تهران

نمایش برگزیده:

 تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به جناب بهرام جلالی پور برای نمایشنامه «خروسی که می خواست شب را ببیند»  از تهران

آراء داوران بخش مسابقه تئاتر خردسال

هیأت داوران این مسابقه متشکل سرکار  سوسن مقصود لو، و ان مجید قناد و امیر سلطان احمدی پس از مشاهده و ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام می‌دارند:

موسیقی:

لوح تقدیر به علاوه جایزه نقدی به آرین ناصری مهر از تهران برای موسیقی نمایش«سفر به ماه»

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به رضا عباسی برای موسیقی نمایش «موش دم بریده»

طراحی پوستر و بروشور: لوح تقدیر و جایزه نقدی این بخش تقدیم میشود به  فاطمه جلیلی معز برای نمایش «موش دم بریده» از همدان

صداپیشگی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ‌ها زهرا مریدی و زهره قاسمی برای صداپیشگی در نمایش «فلفل نبین چه ریزه» از تهران

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به به  مینا مقامی زاده برای صدا پیشگی در نمایش «تاریکی» از تهران

طراحی و ساخت عروسک:

لوح تقدیر و جایزه نقدی پ به سرکار  فاطمه جلیلی معز برای طراحی و ساخت عروسک نمایش «موش دم بریده »

تندیس جشنواره، دپیلم افتخار و جایزه نقدی به  صبا قدیمی برای طراحی و ساخت عروسک نمایش «تاریکی»

عروسک گردانی:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مینا مقامی زاده برای عروسک گردانی در نمایش تاریکی

طراحی لباس:

در بخش طراحی لباس هیئت داوران انتخابی نداشت.

طراحی صحنه:

لوح تقدیر به علاوه جایزه  نقدی به ها غزاله عبادی و صبا قدیمی برای طراحی صحنه نمایش «تاریکی»

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  فاطمه جلیلی معز برای نمایش «موش دم بریده »

بازیگری خردسال:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به آراد ترابی برای بازی در نمایش موش دم بریده و یزدان انتظاری برای بازی در نمایش داستان گم شدن هویج آقا و سیب زرده و کلوچه   

بازیگری زن:

 لوح تقدیر به علاوه جایزه نقدی به  وجیهه مرغزاری شیروان برای بازی در نمایش «بچه های حبه» از مشهد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به  سیده منصوره قیمی از رشت برای بازی در نمایش «عطر قشنگ دوستی»

بازیگری مرد:

لوح تقدیر و جایزه به حامد ترابی برای بازی در نمایش «موش دم بریده» از همدان

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آرین ناصری مهر برای بازی در نمایش «سفر به ماه» از تهران

کارگردانی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به حامد ترابی برای کارگردانی نمایش «موش دم بریده» از همدان

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به غزاله عبادی برای کارگردانی نمایش «تاریکی» از تهران

نمایشنامه نویسی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به  حامد ترابی برای نگارش نمایشنامه موش دم بریده  از همدان و آرین ناصری مهر برای نگارش نمایشنامه «سفر به ماه» از تهران

نمایش برگزیده:

دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حامد ترابی برای «نمایش موش دم بریده» از همدان

آراء داوران بخش مسابقه تئاتر نوجوان

هیأت داوران این مسابقه متشکل ازسرکار  ها شهره سلطانی و آزاده انصاری و ان ، قطب الدین صادقی، حسن دولت آبادی  و رضا فیاضی پس از مشاهده و ارزیابی آثار حاضر در این بخش آراء خود را به شرح زیر اعلام می¬دارند:

طراحی نور:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به احسان سالاری و وحید مرادی برای طراحی نور نمایش «علاءالدین» از یزد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به هاشم الله یار زاده فرد برای طراحی نور نمایش «آن شب مهتاب» از شیراز

طراحی گریم و ماسک:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مریم اقبالی و علی پاکدست برای طراحی گریم و ماسک نمایش «جنگ و صلح» از تهران

تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سمیه ارقبایی برای طراحی گریم و ماسک نمایش «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

موسیقی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبین قهرمانی برای موسیقی نمایش«رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به پژمان عبدی و محمد جواد کرامتی برای موسیقی نمایش «آن شب مهتاب» از شیراز

طراحی لباس:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به برای طراحی لباس نمایش «علاالدین» از یزد

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محبوبه سلطانی برای طراحی لباس نمایش «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

طراحی صحنه:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به امیر بهبود نیا برای طراحی صحنه نمایش «آن شب مهتاب» از یزد

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی شریفی برای طراحی صحنه نمایش «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

عروسک گردانی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ابوالفضل بیدل و امیر حسین مالکی دو عروسک گردان نمایش  «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

بازیگری زن:

لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون اولویت به  مریم هاشمی برای بازی در نمایش «علاءلدین» از یزد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سارینا رزاق برای بازی در نمایش «شکلات فرنگی» از تهران

بازیگری مرد:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به صورت مشترک به ان امیر حسین انصافی برای بازی در نمایش «عقاب» از تهران و علی نوروزیان برای بازی در نمایش «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ان علیرضا حائری زاده و صاحب حائری زاده برای بازی در نمایش «علاءالدین» از یزد

کارگردانی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به الهه کیان فرد برای کارگردانی نمایش «علاءالدین» از یزد

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد جهانپا برای کارگردانی نمایش «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

نمایشنامه نویسی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به کاظم پور مهدی برای نگارش نمایشنامه «شکلات فرنگی» از تهران

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی سیم ریز برای نگارش نمایشنامه «رویای اسبی به نام شبرنگ» از مشهد

اثر برگزیده :

دیپلم افتخار و جایره نقدی نمایش برگزیده مسابقه نوجوان به گروه نمایش «رویای اسبی به نام شبرنگ» به کارگردانی  محمد جهانپا از مشهد

آرای هیات داوران مسابقه نمایش ایرانی

هیات داوران مسابقه تئاتر خیابانی و نمایش ایرانی متشکل از ان سید فاتح بادپروا، سروش جمشیدی، مهدی حاجیان پس از ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرا خود را به شرح زیر اعلام می کند:

نقالی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاطمه نوذری برای مجلس نقل «مبارزه رستم و برزو» از بندر کنگان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به درسا نکویی برای مجلس نقل «عروسی بانو گشسب» از مشهد

نمایش های ایرانی:

هیات داوران در این بخش دو انتخاب برای رتبه برگزیده دارد:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم به محمد حسن ابویی برای کارگردانی خیمه شب بازی «موتور سواری مبارک» از مهریز و به مهدی نعمتی مقدم و آرش صادقیان حقیقی برای کارگردانی نمایش «مبارک و جعبه تنهایی» از تهران

هیات داوران به جهت همراهی ارزشمند استاد پیشکسوت و نقال برجسته کشور جناب  مرشد مهدی چایانی از همدان با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی از ایشان تقدیر به عمل می آورد

آرای هیات داوران مسابقه تئاتر خیابانی:

گریم :

لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم می شود به سرکار  مهسا خدایی برای چهره پردازی نمایش «ترنج و غول درخت آرزوها» از اصفهان

طراح لباس:

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حدیثه نصیری و مهسا خدایی برای طراحی لباس و واکسسوار نمایش«ترنج و غول درخت آرزوها» از اصفهان

موسیقی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد نادری برای آهنگسازی نمایش «پیرژه» از اصفهان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به متین خرمائیان برای آهنگسازی نمایش «ترنج و غول درخت آرزوها» از اصفهان

طراحی فضای نمایشی:

سعید الله یاری برای طراحی فضای نمایش «ترنج و غول درخت آرزوها» از اصفهان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فرامرز غلامیان برای طراحی فضای نمایش «امروز درختی خواهم شد»از آبادان

بازیگری زن:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به سیده مائده هوشیار برای بازی در نمایش «روزی روزگاری در سرزمین زباله ها» از رودسر و نازگل باقری برای بازی در نمایش «ترنج و غول درخت آرزوها» از اصفهان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به زهرا هارونی برای بازی در نمایش «پیرژه» از اصفهان

بازیگری مرد:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به سید سعید شاه چراغ برای بازی در نمایش «اسفند یار هم آری»،  از دامغان، جواد نظری برای بازی در نمایش «ترنج و غول درخت آرزو ها» از اصقهان و محمد رضا پور علی برای بازی در نمایش «مبارک و سفر جادویی» از آستانه اشرفیه

هیات داوران در این بخش برگزیده نداشت.

کارگردانی:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به دلارام بیگی برای کارگردانی نمایش «مبارک و سفر جادویی» از آستانه اشرفیه و حسام خلیل نژاد برای کارگردانی نمایش «اسفندیار هم آری» از دامغان

تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به سعید الله یاری برای کارگردانی نمایش «ترنج و غول درخت آرزو ها» از اصفهان

طرح و ایده :

لوح تقدیر و جایزه نقدی به محمد جعفری لفوت برای طرح و ایده نمایش «مبارک و سفر جادویی»از آستانه اشرفیه

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حسام خلیل نژاد برای طرح و ایده نمایش «اسفندیار هم آری» از دامغان

آزادی 6 زندانی جرائم غیرعمد

خاطرنشان می‌شود در انتهای این مراسم احسان عابدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: این جشنواره با مشارکت بیش‌از ۱۰۰ هنرمند استان برگزار شده است و با برگزاری این جشنواره، ۶ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شده‌اند.



١٦:٢٠ - يکشنبه ٦ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٧٨٧٠    /    تعداد نمایش : ٤٧١







سینمای ایران در گذر تاریخ



فیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است