چهارشنبه ٠٩ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

عوامل فیلم "بی مادر" به مردمی که نسخه قاچاق ندیدند :

خاطره شیرینی در روزهای تلخ سینما برایمان رقم زدید

سینمای نو > سرویس نمایش خانگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی فیلم نت، فیلم سینمایی "بی مادر" که از شامگاه جمعه 17 آذر در فیلم‌نت اکران آنلاین شد در 48 ساعت توانست در آستانه 700 میلیون فروش قرار گیرد. این رقم به ازای فروش بلیت 60 هزارتومانی حاصل شده است.

فیلم "بی مادر" در حالی شامگاه جمعه اکران آنلاین خود را آغاز کرد که از شب قبل نسخه قاچاق آن در فضای مجازی منتشر شده بود و در همان ساعات پس از این اتفاق، عوامل فیلم از مخاطبان سینما درخواست کردند که از تماشای نسخه قاچاق خودداری کرده و نسخه باکیفیت و رسمی اثر را به طور قانونی از فیلم‌نت تماشا کنند.

استقبال مردم از اکران آنلاین فیلم حاکی از آن است که مخاطبان جدی سینمای ایران به احترام حقوق مولفان اثر از دانلود غیرمجاز پرهیز کرده اند که به همین منظور عوامل فیلم "بی مادر" در یادداشتی از مخاطبان و اهالی فرهنگ و رسانه قدردانی کردند.

متن آنها بدین شرح است: بگذارید حرف آخر را همین اول بزنیم. از تک‌تک شما مخاطبان ممنون هستیم و به احترامتان کلاه از سر بر می‌داریم.

برای ساخت یک فیلم و هر محصول فرهنگی موانع متعددی وجود دارد که برای عبور از هر یک خون‌دل‌ها خورده می‌شود. از هزار و یک چرخ‌ و واچرخ‌زدن برای یافتن سرمایه‌گذار همراه گرفته تا گذر از خان‌های دریافت پروانه و سختی‌‌های تولید در دوران پاندمی کرونا؛ اما به یک‌باره همه این تلاش‌ها در زمانی که هیچ انتظارش را ندارید، با شنیدن خبر انتشار نسخه قاچاق فیلم‌تان در فضای مجازی و پخش گسترده و بی‌قاعده در شبکه‌های ماهواره‌ای، در کنار صدمات مادی و معنوی‌ برای سازندگان اثر؛ آسیب هولناک اقتصادی بر بدنه نحیف سینما می‌زند.

خبر تلخ برای ما در چهل و هشت ساعت قبل این بود که سریال لو رفتن و قاچاق فیلم‌های سینمایی در ایران  به "بی مادر" رسیده بود. آن هم دقیقا دو هفته پیش از اکران آنلاین.

اما روی دیگر سکه تجربه شیرین همراهی و هم‌دلی شما مخاطبان عزیز و همراهی اهالی فرهنگ بود. به همت و همکاری دوستان‌مان در پلتفرم فیلم نت در کمتر از بیست و چهار ساعت فیلم بدون هیچ تبلیغی اکران شد و با همراهی شما عزیزان که حکایت از فهم و شعور شما در حمایت از حقوق مادی و معنوی اثر و دیدن قانونی فیلم داشت ورق به گونه‌ای دیگر برگشت و در کمتر از یک روز "بی مادر" فروش خوبی را تجربه کرد.

همه این‌ پرگویی‌ها بهانه‌ای بود برای اینکه بگوییم قدردان محبت و لطف تک‌تک شما هستیم. ممنون که فیلم ما و دیگر محصولات فرهنگی را حمایت می‌کنید. بی‌مادر را از بستر قانونی و در پلنفرم فیلم نت ‌بینید.

عوامل سینمایی فیلم "بی مادر"١٥:٥٥ - يکشنبه ١٩ آذر ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٦٤٩٨    /    تعداد نمایش : ١٥٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است