سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی شبکه ؛

ویژه برنامه های رادیو ایران در سالروز قیام ۱۵ خرداد اعلام شد

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبکه رادیویی ایران ، هر ساله ، مراسم و برنامه های متعددی برای بزرگداشت این روز مهم و تاریخی برگزار می شود، رادیو ایران نیز با پخش ویژه برنامه های مختلف تلاش می کند یاد و خاطره این حماسه مهم را گرامی بدارد .

«نامیرا» با موضوع یادآوری دلاوری و رشادت شهدای کفن پوش ورامین، شهری که در قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نامش برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد. در این برنامه ضمن گفت و گو با شاهدان عینی آن روز از جمله میر نصیری فضای آن روز را برای نسل جوان ترسیم می شود.

این برنامه یکشنبه 15 خرداد، ساعت 05:00 پخش می شود.

«خیزش خونین » روز یکشنبه ۱۵ خرداد با نگاهی به سیل خروشان کشاورزان غیور و کفن پوش ورامین، دهقانان کن و نیز مردم جماران که به سوی تهران سرازیر شدند که حماسه ای در تاریخ انقلاب بود، ساعت 08:40 پخش می شود.

«خاطرات ماندگار» روایت خاطرات مردم از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، است که یکشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۹:30 پخش می شود.

«قیام ۴۲» یکشنبه ۱۵ خرداد، به مناسبت سالگرد قیام  تاریخی پانزدهم خرداد با حضور دکتر موسی حقانی نویسنده و پژوهشگر، جواد منصوری از بنیان گذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بررسی خاطرات مردم و پیام ۱۵ خرداد می پردازد.

این برنامه به تهیه کنندگی ریحانه یزداندوست و اجرای فاطمه حاتمی یکشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۰:۰۰ پخش می شود.

«قلب ایران»ویژه برنامه دیگری است که به تهیه کنندگی احمد یوسفی یکشنبه 15 خرداد ساعت 15:30 از وقایع تاریخی این روز مهم می گوید.

«کرامت» یک برنامه نمایشی از روز تاریخی 15 خرداد سال 1342 است ، این برنامه یکشنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۷:3۰ از رادیو ایران پخش می شود.١٢:٣٠ - شنبه ١٤ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٧٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٥٠٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است