جمعه ٢٥ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

برای یک دوره دوساله ؛

هیأت امنا و هیات مدیره جدید بنیاد رودکی معرفی شدند

سینمای نو > سرویس فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، طبق اساسنامه مصوب بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اعضای حقوقی هیأت امنای بنیاد از 3 نفر تشکیل شده که بر این اساس محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس هیأت امنا، سیدمسعود میرکاظمی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان عضو و محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر هیأت امنا معرفی شدند.

 همچنین فاضل نظری و سیدغلامرضا اسلامی به عنوان اعضای حقیقی هیأت امنا انتخاب شدند.

طبق اساسنامه بنیاد رودکی، دو نفر از صاحب نظران در امور فرهنگی هنری با انتخاب و حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان اعضای حقیقی هیأت امنا معرفی می‌شوند.

فاضل نظری، شاعر و مدرس دانشگاه است؛ وی مدیرعامل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده و ریاست حوزه هنری استان تهران، ریاست مرکز موسیقی حوزه هنری، معاونت هنری حوزه هنری و عضویت در شورای عالی شعر سازمان صدا و سیما را در کارنامه دارد.

سید غلامرضا اسلامی، دیگر عضو حقیقی هیأت امنا، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است؛ وی دارای مقالات و تألیفات علمی متعدد است و سوابق فراوان پژوهشی داشته و دو دوره به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران شناخته شده است.

در کارنامه اسلامی، سابقه حضور در شوراها و کمیسیون‌های مختلف علمی مشورتی، از جمله چندین کمیسیون شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارگروه نظارت بر عملکرد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، شورای‌عالی پژوهش هنر،  کمیته راهبردی کارگروه تحول در هنر و... به چشم می‌خورد.

همچنین با پیشنهاد رئیس هیأت امنا و تصویب این هیأت، محمود شالویی، سید محمود اسلامی و محمدحسین نیرومند به عنوان اعضای هیأت مدیره جدید بنیاد رودکی معرفی شدند.

شالویی، علاوه بر سرپرستی معاونت امور هنری، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی است و اسلامی مسئولیت معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد.

نیرومند دیگر عضو هیأت مدیره بنیاد رودکی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت‌های نهم و دهم بوده و دبیری شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور را در سوابق خود دارد.

پیش از این مرتضی کاظمی، علی غیاثی ندوشن و ابوالقاسم ایرجی اعضای هیأت مدیره بنیاد رودکی را به مدت دو سال تشکیل می‌دادند که از زحمات دوساله این اعضا قدردانی شد١٥:١٥ - چهارشنبه ١٢ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٩٣٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است