چهارشنبه ٠٩ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط مدیرعامل موسسه سینماشهر ؛

گزارش تحلیلی فروش کل سینماهای ایران در سال 1402 منتشر شد

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی موسسه سینماشهر، هاشم میرزاخانی ، مدیرعامل این موسسه درباره آمار فروش سینمای ایران در سال 1402 گفت: سینمای ایران در سال گذشته بیش از هزار و 240 میلیارد تومان فروش داشت که از این میزان فروش، بیش از 550 میلیارد و 483 میلیون تومان مربوط به تهران، بیش از 149 میلیارد و 164 میلیون تومان مربوط به خراسان رضوی و بیش از 107 میلیارد و 42 میلیون تومان مربوط به استان اصفهان است.

وی با اشاره به فروش سینمای ایران در سایر استان‌ها افزود: همچنین استان فارس با فروش بیش از 83 میلیارد و 348 میلیون تومان، استان البرز با فروش بیش از 70 میلیارد و 793 میلیون تومان، استان مازندران با فروش بیش از 43 میلیارد و 406 میلیون تومان، آذربایجان شرقی با فروش بیش از 28 میلیارد و 735 میلیون تومان، استان قم با فروش بیش از 21 میلیارد و 392 میلیون تومان، گیلان با فروش بیش از 20 میلیارد و 316 میلیون تومان و استان خوزستان با فروش بیش از 18 میلیارد و 647 میلیون تومان به ترتیب رتبه چهارم تا دهم فروش استانی سال 1402 را به خود اختصاص دادند.

مدیرعامل موسسه سینماشهر درباره رتبه‌بندی سینماهای کشور در سال گذشته گفت: پردیس سینمایی «کوروش» تهران،  پردیس سینمایی «ایران‌مال» تهران، پردیس سینمایی «هنرشهر آفتاب» شیراز، پردیس «آزادی» تهران، پردیس «هویزه» مشهد، پردیس «ساحل» اصفهان، پردیس «مگامال» تهران، پردیس «اکومال» کرج، پردیس «سیتی‌سنتر» اصفهان و پردیس «اطلس» مشهد نیز به ترتیب رتبه‌های اول تا دهم فروش به تفکیک سینما در سال گذشته را داشتند.

وی ادامه داد: ضریب اشغال سینما که عدد قابل بررسی برای سیاستگذاری‌ها تلقی می‌شود در سال 1402 به بیش از 12 درصد رسید. این در حالی است که این عدد برای سال 1401 نزدیک به 6 درصد بود. البته اعداد دقیق ضرایب اشغال به تفکیک استان‌ها و سینما‌ها در گزارش آمده است و در اختیار تحلیل‌گران و رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

میرزاخانی توضیح داد: البته آمار ارائه شده بر مبنای بیننده هم وجود دارد و سینما‌داران و مخاطبان می‌توانند تعداد بیننده را برای هر سینما و استان ببینند.

جهت دریافت مستندات به لینک زیر مراجعه کنید:

B2n.ir/f03634١٨:٠٥ - يکشنبه ١٩ فروردين ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٨٥٦٢    /    تعداد نمایش : ٩٦سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است