سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

انتظامی در نشست هماهنگی جشنواره های فجر:

اطلاع رسانی پیشدستانه سیاست اصلی جشنواره های بین المللی فجر باشد

سینمای نو > سرویس سینما    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در این نشست که با هدف هم افزایی ستادهای اجرایی جشنواره های بین المللی فجر برگزار شد، دبیران جشنواره های فجر گزارشی از فعالیت ها و اقدامات حوزه کاری خود ارائه دادند.

همچنین در این نشست بر هماهنگ بودن این ستادها در حوزه فعالیت های رسانه ای با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید شد.

هر یک از آثار رشته های تجسمی از سوی داور مرتبط داوری می شود

بر اساس اعلام دبیر جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی در این نشست، امسال هر کدام از آثار در رشته های سرامیک، نقاشی، نگارگری، گرافیک و ... به صورت جداگانه و با داور مرتبط داوری و انتخاب می شوند.

همچنین نمایشگاهی از آثار برگزیده در باغ موزه قصر برگزار خواهد شد. بخش مقالات و نشست های پژوهشی، نمایش فیلم های مستند حوزه تجسمی، و نمایش چند فیلم سینمایی مرتبط با هنرهای تجسمی از جمله فعالیت های این بخش در این دوره از برگزاری جشنواره تجسمی فجر است.

تکیه بر آثار آهنگ سازان ایرانی

بر اساس اعلام دبیر جشنواره بین المللی موسیقی فجر، امسال برای اولین بار جشنواره موسیقی فجر دارای آیین نامه شد و در این دوره از برگزاری جشنواره  بر استفاده و بهره گیری از آثار هنرمندان و آهنگ سازان ایرانی در ارکستر ملی و سمفونیک تاکید شده است.

بیش از ٣٠٠ گروه موسیقی در حوزه های مختلف تاکنون آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند.

جشنواره بین المللی موسیقی امسال در چند سالن در تهران و ٧ استان کشور برگزار خواهد شد.

تاکنون ١١٠ کشور متقاضی حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر هستند

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر در این نشست اعلام کرد: تاکنون بیش از ١١٠ کشور متقاضی حضور در این دوره از جشنواره تئاتر فجر بوده اند.

این جشنواره امسال از ٢٢ بهمن تا ٤ اسفند برگزار خواهد شد و تا کنون یک هزار و ١٢٠ اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

بر اساس اعلام دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در این نشست، امسال این جشنواره مرور محور است و همزمان با برگزاری در تهران در ٨ استان کشور نیز برگزار می شود.

جشنواره شعر فجر ١٣ بهمن برگزار می شود

بر اساس اعلام دبیر اجرایی جشنواره بین المللی شعر فجر، در این دوره از جشنواره قرار است١٠ محفل شعر با توجه به ظرفیت های انجمن های ادبی در کشور همزمان با این جشنواره برگزار شود.

محافل فارسی سرایان غیر ایرانی مستقر در ایران نیز از دیگر برنامه هایی است که از سوی دبیرخانه این جشنواره در حال پی گیری است.

اکران فیلم های سینمایی فجر در سراسر استان ها

دبیر جشنواره فیلم فجر در این نشست گفت: امسال در سراسر استان ها فیلم های جشنواره اکران می شود و زمان برگزاری جشنواره از ١٠ تا ٢٢ بهمن اعلام شده است.

توجه بر حرفه ای شدن با نگاه بین المللی در جشنواره مد و لباس

در بخش جشنواره مد و لباس بر اساس اعلام دبیر کارگروه مد و لباس و رئیس این جشنواره، بر توجه به حرفه ای شدن با نگاه بین المللی تاکید شده است.

مجموعه سازی و نهادینه کردن آن، برگزاری جلسات توجیهی در قالب ٤٠ نشست از ١٠ آذر تا ١٠ دی ، برگزاری ١٢ جلسه شورای برنامه ریزی و کمیته های فرعی، همکاری با اتحادیه های مربوطه و ... از جمله اقدامات ستاد اجرایی جشنواره مد و لباس است.

بر اساس اعلام دبیر کارگروه مد و لباس، جشنواره مد و لباس از ٢٦ بهمن آغاز و تا ٢ اسفند در بوستان گفت و گو ادامه خواهد داشت و همزمان در ١٠ استان کشور نیز برگزار می شود

550 داور از اساتید دانشگاه ها و انجمن های علمی، آثار کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را داوری می کنند

بر اساس اعلام مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این نشست، امسال ٥٥٠ داور از اساتید دانشگاه ها و انجمن های علمی، آثار رسیده به دبیرخانه جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را داوری می کنند.

امیرزاده: حاشیه های جشنواره های فجر منجر به مغفول ماندن متن نشود

در بخشی از این نشست همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این که ستادهای اجرایی جشنواره ها برای جلوگیری از ایجاد حاشیه های خبری با روابط عمومی وزارتخانه هماهنگ باشند، گفت: گاهی رسیدگی به برخی حاشیه ها منجر به مغفول ماندن اصل و متن می شود و باید در این دوره ار برگزاری جشنواره های بین المللی فجر به این نکته توجه داشته باشیم.

وی در عین حال تصریح کرد: با هم افزایی ستادهای اجرایی جشنواره ها با یکدیگر و مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات خوب و موثری می توان انجام داد.

انتظامی: ترکیب داوران در انتخاب آثار جشنواره های فجر منجر به اعتماد می شود

در ابتدای این نشست حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست سازمان سینمایی بر هم افزایی ستادهای اجرایی جشنواره های فجر با هدف همکاری های مشترک تاکید کرد.

وی با اشاره به چگونگی انتخاب داوران جشنواره های فجر افزود: ترکیب داوران در انتخاب آثار منجر به اعتماد آفرینی می شود.

انتظامی همچنین با تاکید بر هماهنگی ستادهای اجرایی با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چاره اندیشی مشترک سیاست اصلی رسانه ای و ارتباطی وزارتخانه با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی است. سیاست اصلی رسانه ای نیز باید اطلاع رسانی پیش دستانه باشد.

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با تاکید بر شفاف سازی امور افزود: با توجه به سیاست های شفاف سازی، لازم است تمام اطلاعات اقداماتی که در این زمینه صورت می گیرد ظرف ٤٥ روز پس از پایان جشنواره ها اطلاع رسانی شود.

وی افزود: امسال در برگزاری جشنواره های فجر با توجه به شرایط حاکم بر کشور نیاز بیشتری به آرامش داریم و این نکته باید مورد توجه برگزارکنندگان جشنواره ها باشد.

وی با تاکید بر نظم در اقدامات گفت: هر چقدر فعالیت ها و اقداماتمان منظم تر باشد کارهایمان قابل دفاع تر است.

وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب افزود: اقداماتی که به مناسبت چهل سالگی انقلاب در این جشنواره ها صورت می گیرد باید به گونه ای باشد که در شأن انقلاب باشد.٢١:١٣ - چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٤٦٤٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٠٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است