يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در حوزه های مختلف ؛

موفق ترین برنامه های ویژه محرم رادیو ایران معرفی شدند

سینمای نو > سرویس رادیو      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبکه رادیویی ایران،  علی بخشی زاده رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما پس از ارزیابی ویژه برنامه های محرم این شبکه رادیویی در بازه زمانی 10 تا 20 شهریور1398 مطابق با اول تا یازدهم محرم 1441 برنامه های« فرهنگ مردم»، «گلبانگ» و« باغ ارغوان» را در گروه فرهنگ و ادب موفق ارزیابی کرد.

این انتخاب به خاطر پخش نغمه های آیینی، موسیقی های مناسبتی و آداب و رسوم عزاداری در مناطق مختلف کشور، و توجه به دانش افزایی در زمینه موسیقی های اصیل عاشورایی، این برنامه ها را موفق ارزیابی کرد.

گفتنی است فرهنگ_مردم به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی و اجرای شمسی فضل الهی و محمدمحسن رفیعی جمعه ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود.

برنامه گلبانگ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا شنبه تا پنج شنبه ساعت 15:00 از رادیو ایران پخش می شود.

شایان ذکر است برنامه باغ_ارغوان در روزهای مناسبتی، جایگزین گلبانگ می شود. این برنامه با نگاهی مذهبی، اتحاد ملی با موسیقی ها و نواهای آیینی را برقرار می کند.

همچنین ویژه برنامه «عشق است و آتش وخون» از گروه اجتماعی در بازنمایی آموزه های عاشورایی در زندگی امروز موفق ارزیابی شد.

طرح موضوعات مناسب و زیبا در کنار گفتگوی صمیمانه با میهمانان و تنوع و ضرباهنگ مناسب را از دلایل این موفقیت ذکر کرد.

تلاش برای معرفت افزایی با استفاده از کارشناسان مسلط و پاسخ های جامع و اقناع کننده از دیگر جنبه های ارزنده این ویژه برنامه در این گزارش دانسته است.

ویژه برنامه «عشق است و آتش و خون» به تهیه کنندگی زهرا قائدی و گویندگی بتول نجفی و حامد نجم الهدی از 7 تا 11 محرم امسال از رادیو ایران تقدیم شنوندگان شد.

"نمودار" ، برنامه ای کاربردی و متناسب با نیاز مخاطب

برنامه نمودار کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی عاطفه بنایی، اجرای ایمان ساکی و همچنین کارشناس- مجری آقای طلیمی می باشد. این برنامه مجله ای اقتصادی است که دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می باشد . نمودار همه روزه از ساعت 10:20 صبح به مدت 40 دقیقه روی آنتن می رود و در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای اجتماعی-اقتصادی از جمله توزیع کالاهای اساسی، ویژه هیئت ها و دسته جات در ماه محرم، پرداخته بود که از سوی بخشی زاده، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما، حاوی نکات سودمند، کاربردی و مرتبط با نیاز مخاطبان ارزیابی شده است.

«سیاره آبی» تنها برنامه تخصصی محیط زیست

برنامه «سیاره آبی» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی سیما پاتیمار و گویندگی لیلا صفری می باشد که با هدف حفظ و صیانت از محیط زیست هر روز ساعت15:40 به مدت 20 دقیقه از شبکه ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می باشد. برنامه سیاره آبی در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای این ماه شریف از جمله آثار سوء بهداشتی ظروف یکبار مصرف بر انسان و محیط زیست، ترویج استفاده از ظروف قابل بازگشت به طبیعت و همچنین ظروف چینی و شیشه ای پرداخته بود .

«بهتر است بدانیم»  و آگاهی بخشی در زمینه ی ایمنی

برنامه «بهتر است بدانیم» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی حسن بنایی و گویندگی زهرا رحیمی می باشد که با هدف آگاه بخشی در زمینه ایمنی، سوانح طبیعی و انسانی در روزهای پنجشنبه ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد آموزشی-اطلاع رسانی می باشد. برنامه «بهتر است بدانیم» در ماه شریف محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای محرم از جمله، ارتقای ایمنی تکایا و چادرها و خطراتی که در این مکان ها عزاداران را تهدید می کند، پرداخته بود .

«اینجا کربلاست»

در برنامه روز عاشورای «اینجا کربلاست» به موضوع ویژگی نماز حسینی و نمازگزار حسینی اختصاص داشت  .١٣:٢٤ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٠٥٧    /    تعداد نمایش : ١٩٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است