يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی صدا ؛

کتاب "برنامه‌های منتخب رادیو" منتشر شد

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا با بیان این که تعلقات مخاطبان رادیو ، در طول زمان تغییر کرده ، ولی این رسانه ویژگی صداقت و وفاداری خودش را همچنان حفظ کرده و همگان اذعان دارند که رادیو، طرفداران وفادار و پرشماری دارد، گفت:  دلایل پرشنونده بودن رادیو متعدد است،از آن جمله که رسانه‌ای تقریباً خصوصی برای مخاطبی است که در خلوت خود به آن اعتماد می‌کند،. به راحتی قابل حمل و نقل است،بهره‌گیری از آن رویاساز و  این کارخانه رویا سازی می تواند موسیقی و کلام را در ذهن مخاطب تصویر کند .

وی تصریح کرد : رادیو با وجود همه فناوری‌ها و امکانات جدید ، از جمله رایانه‌ها و دیسک‌های تصویری ،همچنان جایگاه  خود را دارد و بازارش در دنیا گرم و پر رونق است و در ساحت های جدید علاوه بر بستر های گذشته، جلوه نمایی می‌کند ، منوط به آن که بتواند خود را روزآمد کند و به نیازهای مخاطب پاسخ دهد.

مدیر روابط عمومی معاونت صدا تصریح کرد: صدا و سیما به ویژه معاونت صدا با داشتن طیف وسیعی از مخاطبان فعال در دوره عصر ارتباطات مدرن، به دنبال آن است تا ایده­های جدید خلق کند؛ و افزون بر تقویت و تثبیت جایگاه برنامه­سازی، مطابق با تکنولوژی و فناوری روز و اهداف انقلاب اسلامی، تعامل فعال با مخاطب خود را مورد توجه قرار دهد تا به رادیویی پویا و تاثیرگذارتر از گذشته تبدیل شود.

فاتحی با اشاره به تدوین هفتمین  کتاب برنامه‌های منتخب رادیو گفت: با راهبری دکتر شاه آبادی معاون صدا ، در ابتدای هر فصل برنامه‌های منتخب شبکه‌های رادیویی که در قالب ساختار‌های «کلامی - پیامی (میزگرد، مسابقه، گزارش)»، «کلامی- آوایی»، «کلامی - پیامی - آوایی»، «ترکیبی- نمایشی»، «نمایش»، «روایی - آوایی»، «پیامی»، «روایی (مستند)»، «کلامی» و «کلامی، پیامی، روایی» با موضوعات «معارفی و قرآنی»، «اقتصادی»، «فرهنگی»، «اجتماعی»، «طنز»، سلامت»، «سیاسی»، «ورزشی»،«تاریخی و دفاع مقدس»، «علمی»،«چند رسانه‌ای و فضای مجازی(ایران صدا)» در قالب کتابچه فصلی معرفی می‌شود.

وی افزود: در نسخه جدید کتابچه بخش‌های جدیدی هم، چون «رادیو محرم» و «رادیو اربعین»  نیز قرار گرفته است، در این مجموعه که ویترینی از بهترین‌های رادیو در پاییز  ۱۳۹۸ است با رعایت اصل اختصار با اشاره به ساختار، موضوع، روز و زمان پخش برنامه‌ها به اهداف، موضوعات، ویژگی‌های ممتاز و ذکر نام عوامل کلیدی و کارشناسان اشاره شده است.

 فاتحی گفت: نحوه مواجهه برنامه‌ریزان و برنامه‌سازان هم با برنامه‌های برجسته و شاخص نسبت به سایر برنامه‌ها متفاوت است تا بتوانند از این ظرفیت بالقوه به نحو مطلوب استفاده و فرصت جذب مخاطبان جدید و حفظ مخاطبان موجود را به حداکثر رسانده و در انتقال پیام و محتوای مورد نظر توفیق حداکثری داشته باشند.

بنا به این گزارش مخاطبان محترم رادیو می توانند نسخه ی الکترونیکی ( پی دی اف) این کتابچه را ازپایگاه اطلاع radio.ir و کانال سروش به آدرس  @radioir و به صورت مستقیم از تارنمای   http://ytre.ir/KetabPaeizRadioPDF    دریافت کنند١٣:٠٦ - پنج شنبه ١١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٦٧٨    /    تعداد نمایش : ١٥٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است