چهارشنبه ١٥ آذر ١٤٠٢

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با کارگردانی نرگس ذاکری ؛

انیمیشن "پتتیک" آماده نمایش می‌شود

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، نرگس ذاکری گفت: این انیمیشن هفت دقیقه‌ای بر اساس موضوعی ساخته شده که مدتهاست ذهن خودم را مشغول کرده است. موضوع "پتتیک" درباره فروپاشی روانی انسان است. فروپاشی که به خلق اثر هنری منجر می‌شود و شادی را به دیگران ارمغان می‌دهد. منظورم از روایت این قصه این است که رنج می تواند زمینه ساز خلق هنری شود و از سویی هنر، به تحمل رنج زیستن، کمک می‌کند.

ذاکری ادامه داد : پتتیک ، به معنی غم‌انگیز، نام سونات شماره 8 بتهوون است که غم و رنج درونی این هنرمند نابغه را بیان می‌کند. شخصیت اصلی "پتتیک" یک پیانیست است.

این کارگردان گفت: به نظرم امتیاز فیلم موضوع جهانشمول آن است، چیزی که محدود به یک سرزمین و یک ملت نیست و بسیاری از مردم جهان آن را تجربه کرده‌اند.

او درباره مخاطبان اثرش گفت: «پتتیک» مخاطب بزرگسال دارد و این روزها مشغول رنگ آمیزی آن هستیم و با پایان مراحل فنی، احتمالا تا مهرماه فیلم آماده نمایش می‌شود. من یک سال است درگیر تولید این پروژه هستم، تابستان پارسال طرح را در مرکز ثبت کردم و خوشبختانه زمینه ساخت آن فراهم شد.

عوامل تولید این پروژه عبارتند از نویسنده و کارگردان: نرگس ذاکری، انیماتور: میلاد خلیلی، طراح بک‌گراند: سحر امیری، رنگ آمیزی: سحر علیزاده، طراحی کاراکتر: محبوبه کریمی نژاد و یگانه مقدم. تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی.١٦:٥٠ - جمعه ٢١ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٥٠٩    /    تعداد نمایش : ١٣٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است