چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • تئاتر شهر - سالن چهارسو
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

مدیر خانه عکاسان ایران :

نمایشگاه عکس سراسری در هفته دفاع مقدس برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، سیداحسان باقری، مدیر خانه عکاسان ایران حوزه هنری ، درخصوص برنامه‌های این مرکز در ایام هفته دفاع مقدس گفت : طی همکاری‌های مستمر خانه عکاسان ایران با انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی «روایت فتح» مجموعه عکسی از عکس‌های هشت سال دفاع مقدس چاپ و منتشر شده است. این مجموعه به همت انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس چاپ شده و خانه عکاسان ایران نیز در ارائه تعدادی از عکس‌های آن همکاری داشته است. به این ترتیب تعدادی از عکس‌هایی که در آرشیو خانه عکاسان ایران جمع‌آوری کرده‌ایم نیز در این مجموعه به چشم می‌خورند.

وی افزود: عکس‌هایی که خانه عکاسان ایران برای چاپ در این مجموعه ارائه داده است تاکنون دیده نشده و حاصل پیگیری‌های گوناگون و مداوم به همراه ویرایش‌های کیفیتی روی عکس‌های آرشیو است.

باقری ادامه داد: هر ساله حوزه هنری در ایام هفته دفاع مقدس فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف هنری دارد. ما نیز در خانه عکاسان ایران با این مجموعه فعالیت‌ها همراه و پویا بوده‌ایم. در سال جاری هم در نظر داریم تعدادی از عکس‌های مجموعه مذکور را به صورت پوستر به استان‌های سراسر کشور ارسال کنیم تا در قالب نمایشگاهی به دفاع مقدس بپردازیم. این نمایشگاه عکس هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس در 30 استان کشور برپا خواهد شد.

مدیر خانه عکاسان ایران حوزه هنری افزود: این نمایشگاه تلاش برای حرکتی جمعی از سوی تمامی مراکز حوزه هنری کشور به‌خصوص استان‌ها در بازنمایی عکس‌های هشت سال دفاع مقدس است. بی‌شک نام و یاد رزمندگان و شهدای این دوره مهم و سرنوشت‌ساز تاریخ ایران اسلامی باید در اذهان عمومی کشور همواره زنده باشد.

باقری در ادامه گفت: ما چند سال است که در حال جمع‌آوری عکس‌های دفاع مقدس هستیم؛ عکس‌هایی که بسیاری از آن‌ها تاکنون دیده نشده و یا در معرض نابودی هستند. یکی از فعالیت‌های ما در خانه عکاسان ایران علاوه بر جمع‌آوری عکس‌های دوران دفاع مقدس، ویرایش و ترمیم آن‌هاست.

مولف کتاب «پیاده آمده‌ام» افزود: پوسترهای ارسالی ما به استان‌ها در قالب بسته‌های 20 عددی و با اندازه‌های 50×70 است. بسته‌های پوسترهای ارسالی نیز همگی شامل 20 عکس یکسان هستند. این کار با هماهنگی و همکاری با امور استان‌های حوزه هنری انجام خواهد شد.

باقری در پایان گفت: نمایشگاه پوستر عکس دفاع مقدس در سال جاری به دنبال سلسه فعالیت‌های خانه عکاسان ایران حوزه هنری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.١٣:١٥ - جمعه ٢٣ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٠٣١    /    تعداد نمایش : ٩٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است