چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

برای نهمین دوره برگراری ؛

برگزیدگان دوسالانه ملی هنرهای تجسمی کانون معرفی شدند

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون ، در مجموع 3هزار و 463 اثر در رشته‌های نقاشی، خوش‌نویسی، سفال‌گری و عکاسی به دبیرخانه این رویداد هنری رسید.

در رشته «نقاشی» ، تعداد 1هزار و 728 اثر در پنج گروه سنی 4 تا 17 سال به دبیرخانه این دوسالانه رسید. داوری بخش نقاشی را نادر موسوی‌‌فاطمی، سمیرا صحرانورد و فیروزه ولدآبادی بر عهده داشتند. هیأت داوران از میان آثار، 28 اثر را برگزیده و 40 اثر را شایسته تقدیر اعلام کردند.

در بخش «خوش‌نویسی» نیز هیأت داوران شامل جواد مؤمنی، ربابه حسین‌پور و محمدحسام آذربایجانی، 455 اثر در چهار گروه سنی 9 تا 22 سال را داوری کردند و 26 اثر را برگزیده و 15 اثر را شایسته تقدیر اعلام کردند.

عباس مجیدی، عبدالعظیم آذرخیل و هدی محسنی، 394 اثر را در رشته «سفال‌گری» در پنج گروه سنی 7 تا 22 سال داوری کردند. انتخاب داوران 21 اثر برگزیده و 25 اثر شایسته تقدیر بود.

در رشته «عکاسی» نیز 834 اثر در چهار گروه سنی 9 تا 22 سال به دبیرخانه ارسال شد که از سوی علیرضا کریمی‌صارمی ، امیرمهدی نجفلو و مامک یحیی‌پور داوری شد. در این بخش ، 20 اثر عکاسی برگزیده و 12 اثر شایسته تقدیر اعلام شد.

همچنین 52 اثر از کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه، در بخش‌های نقاشی، سفال‌گری و عکاسی به دبیرخانه رسیده که از آن میان، حدود 22 اثر در بخش نقاشی و 2 اثر در بخش سفال‌گری شایسته تقدیر اعلام شد.

نهمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع «خانواده من، اقلیم من» و با هدف فراهم آوردن زمینه شناسایی و کشف استعدادهای جدید شرکت‌کنندگان کودک و نوجوان سراسر کشور، ایجاد فضای رقابت سالم بین کودکان و نوجوانان در عرصه‌ ملی و انگیزه‌بخشی و تشویق اعضای مستعد در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی برگزار شد.١٧:٤٤ - شنبه ٢٣ دی ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٧١٥٣    /    تعداد نمایش : ٦٣٤گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است