چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

با حضور شهرام کرمی ؛

شب چراغ نمایش "سلطان عمرا بمیرد" برگزار شد

سینمای نو > سرویس تئاتر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج ؛ شمع شب چراغ نمایش "سلطان عمرا بمیرد" در چهارمین روز اردیبهشت ماه 1403 در جمع پرشور مخاطبان و با حضور شهرام کرمی نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه روشن شد.

در ابتدای مراسم کبودرآهنگی نویسنده و کارگردان این نمایش ضمن خیر مقدم به تماشاگران و ابراز خوشحالی از اینکه نمایشی از او برای دومین بار در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود گفت: اول از کارمندان تماشاخانه سنگلج تشکر می کنم که برای آماده شدن و به روی صحنه آمدن این نمایش تمام و کمال، کمک حال گروه اجرایی بودند. بعد از گروه اجرایی نمایش "شاماران" که از شهرستان آمده اند و اجرای خوبی را در تهران روی صحنه برده اند چون خودم هم شهرستانی هستم و تجربه اجرا در تهران را داشته ام و به سختی آن آگاهم.

این هنرمند تئاتر درباره متن نمایش نیز گفت: نمایشنامه "شاه عمرا بمیرد" اثر اوژن یونسکو را با توجه به قابلیت های نمایش های شادی آور ایرانی و طنزآوری مبارک در تخت حوضی نوشتم و با گروه بازیگران که جمعی از هنرمندان پیشکسوت و تحصیل کرده تئاتر هستند همچون مرشد مهدی چایانی، محمدعادل غلامی و نقال جوان طاهره بهرامی و دیگر دوستان تمرین کردیم و شما امشب به تماشای آن می نشینید.

شهرام کرمی؛ مهمان ویژه این مراسم، نیز پیش از افروختن شمع شب چراغ آغاز اجرای نمایش گفت: باید از هر دو گروه نمایشی تماشاخانه سنگلج که از شهرهای دیگر به تهران آمده اند تشکر کنم. این اتفاق خوبی است و این حرکت در تماشاخانه سنگلج قابل تقدیر است. آن را به به فال نیک می گیرم و امیدوارم اجراها با استقبال خوب تماشاگران روبرو بشود.

وی در ادامه گفت: توجهی که اجرا به فضای اصیل ایرانی داشته و آن را در سالن با سابقه تئاتر ایرانی روی صحنه می برد جای تقدیر دارد.

کرمی خودش را مدیون آقای کبودرآهنگی معرفی کرده و افزود: من مدیون ایشان هستم بابت آن که سی و پنج سال پیش ، اولین نمایشی که دیدم نمایش "مقصر کیه؟" نوشته صادق عاشورپور به کارگردانی ایشان که دچار جادوی نمایش شدم. میدانم آقای کبودرآهنگی دائم نمایش کار می کند و سپاس گذار هستم از ایشان و گروه اجرایی نمایش "سلطان عمرا بمیرد"

نمایش "سلطان عمرا بمیرد" به کارگردانی محمدجواد کبودرآهنگی هر روز غیر از شنبه ها ساعت 20 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است و علاقه مندان می توانند بلیت این نمایش را از طریق سایت گیشه تئاتر تهیه کنند.١٤:١٧ - چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٨٧٩٨    /    تعداد نمایش : ١٥٣سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است