يکشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در سیزدهمین دوره برگزاری ؛

داوران بخش پایان‌نامه‌های برتر جشنواره پویانمایی تهران معرفی شدند

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون ، با حکم محمدرضا کریمی‌صارمی دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، احمد سفلایی ، فرخ یکدانه، محمدرضا حسنائی و مهدی کشاورزافشار به عنوان اعضای هیات داوران پنجمین دوره پایان‌نامه‌های برتر این دوره از جشنواره منصوب شدند و احمد سفلایی دبیری این بخش را بر عهده دارد.

احمد سفلایی دکتری پژوهش هنر و رئیس دانشکده هنرهای دیجیتال دانشگاه صدا و سیما است. او همچنین در مراکز آموزشی گوناگونی هم‌چون دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده هنر و معماری، مرکز آموزش رادیو و تلویزیون مالزی و دانشگاه جامع علمی کاربردی، مدرس بوده است. او علاوه بر عضویت در کمیته علمی همایش‌های پژوهشی مختلف، و نگارش مقاله‌های علمی در فصل‌نامه‌های پژوهشی، تألیف‌ها و ترجمه‌های چندی در زمینه‌های هولوگرافی، جلوه‌های بصری دیجیتال و استریوسکوپی، انیمیشن، شخصیت‌پردازی و هنر انقلاب منتشر کرده است که از این میان می‌توان به ترجمه مجموعه سه جلدى «كتاب جامع پرده سبز» در زمینه تولید جلوه‌هاى بصرى، نگارش کتاب‌های «آموزه‌های خیال»، «نقش‌مایه‌های خیال» و «جهان فرانو» اشاره کرد.

تولید ده‌ها اثر انیمیشن در مقام کارگردان، نویسنده، طراح جلوه‌های ویژه، مشاور پروژه و... از دیگر فعالیت‌های اوست.

فرخ یکدانه دارای مدرک کارشناسی طراحی گرافیک و کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن، مدرس انیمیشن در دانشگاه‌های تهران، هنر و سوره است و نویسندگی و کارگردانی مجموعه‌های مختلف انیمیشن برای مخاطبان کودک و خردسالان همچون مجموعه‌های «مهارت‌های زندگی»، «دانشمندان بزرگ» «قصه‌های جورواجور»، «شب‌های شیرین» و مجموعه در حال ساخت «چی شد که این رنگی شدم» را در کارنامه خود دارد. او همچنین عضو هیأت مدیره انجمن صنفی فیلم‌سازان انیمیشن و عضو انجمن صنفی مدرسان سینمای ایران است.

محمدرضا حسنائی دارای مدرک کارشناسی ارتباط تصویری و کارشناسی ارشد پویانمایی از دانشگاه هنر و دکترای پویانمایی از دانشگاه سینمای روسیه است. او رئیس دانشگاه هنر دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی و مدرس پویانمایی در دانشگاه هنر تهران و استاد دانشگاه تربیت مدرس است. از دیگر سمت‌های وی می‌توان به عضویت در گروه ناظر بر كيفيت انيميشن‌های صدا و سيما، هیأت داوران و انتخاب جشنواره های متعدد، هیأت علمي همايش‌ها و معاونت فرهنگی دانشگاه هنر اشاره کرد.

مهدی کشاورزافشار عضو هیأت علمی گروه پژوهش هنر دانشگاه تربیت مدرس است و در کارنامه خود همکاری پژوهشی با گروه انیمیشن دانشگاه تربیت مدرس، تألیف بیش از ۴۰ مقاله علمی ـ پژوهشی داخلی و خارجی، استاد راهنما و مشاور پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا را دارد.

تعداد شرکت‌کنندگان این بخش ۵۳ نفر است و ۲۸ پایان‌نامه در مرحله اول داوری پذیرفته شده است.

سیزدهمین دوره جشنواره پویانمایی تهران هم‌چون دوره‌های گذشته در چهار بخش مسابقه، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم‌انداز از ۱۳ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ به دبیری محمدرضا کریمی صارمی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.١٤:٠٠ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٧٥٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٣سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است