سه شنبه ٢٩ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

برای شانزدهمین دوره برگزاری ؛

دبیر بخش "آینه در آینه" جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ، امیر عبدالحسینی ، دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با صدور حکمی، محمد خزائی هنرمند مطرح عرصه هنرهای تجسمی را به عنوان دبیر بخش "آینه در آینه" این رویداد هنری معرفی کرد.

محمد خزائی، دانش‌آموخته مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته ارتباط تصویری از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس و دارای مدرک دکتری هنر اسلامی از دانشگاه بیرمنگام انگلستان است. او استاد و عضو هیئت علمی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس، عضو کارگروه هنر شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، سردبیر نشریه علمی پژوهشی «نگره» و دارنده نشان عالی فجر است. دبیری رویدادهای مختلف هنری نظیر اولین همایش هنر اسلامی، دهمین دوسالانه جهانی پوستر تهران، سومین سوگواره پوسترهای عاشورایی و... ازجمله سوابق این هنرمند است. استاد و پژوهشگر نمونه دانشگاه تربیت مدرس در کنار مدیریت گروه‌ هنرهای اسلامی و همچنین ارتباطات تصویری این دانشگاه،‌ از دیگر مواردی است که در کارنامه این چهره شاخص هنری و آکادمیک دیده می‌شود.

"آینه در آینه" یکی از بخش‌های غیررقابتی جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که با رویکردی پژوهشی از دوره چهاردهم به ساختار این رویداد افزوده و برای چهار دوره برنامه‌ریزی شد. بر این اساس، «آینه در آینه ۱» در چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، به مرور آثار نقاشی انقلاب اسلامی اختصاص داشت.

«آینه در آینه ۲» در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان «تهرانِ ۵۷» به هنر عکاسی توجه داشت و دربرگیرنده نمایشگاه عکس‌های قربان خلیلی، عکاس فقید عرصه هنرهای تجسمی از سال‌های آغازین انقلاب اسلامی بود.

در دوره‌ شانزدهم،‌ این بخش با عنوان «آینه در آینه ۳» به حوزه‌ گرافیک و تصویرسازی می‌پردازد. به این ترتیب، نمایش آثار گرافیک و تصویرسازی با مضامین انقلاب اسلامی ایران که از مجموعه‌ها و گنجینه‌های گوناگون هنری گردآوری می‌شوند، در «آینه در آینه ۳» پیش چشم عموم هنردوستان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی و دبیری هنری مسعود زنده‌روح کرمانی، بهمن ماه امسال در موزه هنرهای معاصر تهران، مراکز معتبر نمایشگاهی تهران و مراکز استانی برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ثبت‌نام در این رویداد هنری، شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ خواهد بود. علاقه‌مندان جهت شرکت در جشنواره شانزدهم و کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به سایت Fajrtajasomi.ir  مراجعه کنند.١٣:٢٤ - چهارشنبه ٢٤ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٦٠٠٩    /    تعداد نمایش : ١٨٥گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است