پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • تهران - تئاتر سنگلج
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه پژوه صورت می گیرد ؛

گرامیداشت روز جهانی بزرگداشت فردوسی در نمایش"بیژن و منیژه"

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در استقبال از ۲۵ اردیبهشت ، روز فردوسی در تقویم رسمی کشور ، گروه اجرایی نمایش"بیژن و منیژه" اجرایی ویژه همراه با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه پژوه بزرگ خواهد داشت.

در این مراسم که با تجلیل از دکتر محمد روشن شاهنامه پژوه بزرگ برگزار می شود ، چهره هایی نظیر دکتر احمد مسجدجامعی ، دکتر حکمت الله ملاصالحی ، دکتر اصغر دادبه ، دکتر مهدی محبتی، دکتر عبدالمهدی مستکین ، علی خدایی و پوران درخشنده حضور خواهند داشت.

تئاتر "بیژن و منیژه" به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و تهیه کنندگی مهدی بخشیانی که از دوم اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته است،با استقبال تماشاگران مواجه شده است.

یلدا یزدانی و سبحان مهدی پور خوانندگان این اثر نمایشی هستند و صادق چراغی نیز آهنگساز نمایش موزیکال "بیژن و منیژه" است.

گفتنی‌ست در این تئاتر قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان،پارمیس هوبخش، اشکان شریعتی، سیاوش خادم حسینی،علی‌رضا عابدی، زهره کدخدازاده، آیسان نوریان،اسد پورحمزه و شکرخدا گودرزی ایفای نقش می کنند.

"بیژن و منیژه" با حضور بازیگران تئاتر و هنرمندان موسیقی و به صورت موزیکال با همراهی خوانندگان پس از ۹ ماه تمرین اجرا می‌شود.

این نمایش داستان بیژن سردار جوان ایرانی است که دلباخته منیژه می‌شود که دختری تورانی است.

لازم به ذکرست که بیست و پنج اردیبهشت، روزی است نمادین برای شناخت بهتر و بیشتر حکیم طوس. اندیشه هایش، روایت هایش، گفتارهایش، طرز نگاهش به زندگی و پیرامون و اعصار گذشته و حال و آینده و فهم بهتر روایت های حکیمانه اش در باب موضوعات مختلف که صدها سال بعد، به نثر و نظم رندان ادب پارسی، سعدی شیرین سخن و حافظ خلوت نشین نیز به صور  دیگر، مشاهده می شود.١٩:١١ - يکشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٩٠٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٦سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است