سه شنبه ٠٥ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی سیما ؛

ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس درشبکه های سیما اعلام شد

سینمای نو > سرویس تلویزیون 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ؛ فیلم های سینمایی دفاع مقدسی، مستند، برنامه‌های گفتگو محور با رویکرد روایت تاریخ جنگ و پاسخ به شبهات، نماهنگ‌های دفاع مقدس و ... از جمله ویژه برنامه‌های شبکه‌های سیما است که روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

ویژه برنامه «حماسه خوان» یک مجله ترکیبی با حضور فرماندهان، رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس است که به بازخوانی عملیات دفاع مقدس، دفاع مقدس در بیان امام (ره) و رهبر معظم انقلاب می پردازد.

مینی سریال «عاشورا» هم با شروع هفته دفاع مقدس از شنبه یکم مهر ماه تا جمعه هفتم مهرماه هر شب ساعت ۲۲:۱۵ پخش می شود.

برنامه «صبح بخیر ایران» با دعوت از مهمانان مرتبط با هفته دفاع مقدس و پخش سرود و آیتم های مرتبط در هفته دفاع مقدس روی آنتن خواهد رفت.

برنامه «ایران امروز» به شهدای دفاع مقدس می پردازد و برنامه «سیمای خانواده» نیز با حضور خانواده شهدای خاص و دارای چند شهید در این ایام به روی آنتن می رود.

همچنین برنامه «دال» با موضوع عکاسان دفاع مقدس در ۷ قسمت از شنبه یکم مهر ساعت ۱۸:۳۰ و مستند «در لباس سربازی» یکشنبه ۲ مهر ماه ساعت ۱۲:۳۰ پخش خواهند شد.

شبکه دو سیما

مجموعه نمایشی «سیمرغ» به مدت 45 دقیقه در این هفته در ساعت 13:55 به روی آنتن می رود. این مجموعه تلویزیونی روایت‌گر زندگی و رشاد‌ت‌های دو تن از خلبانان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران یعنی شهید احمد کشوری و علی‌اکبر شیرودی است.

انیمیشن «سلام بر ابراهیم انیمیشن» در 12 قسمت به مدت 28 دقیقه در ساعت 13:10 به مناسبت دفاع مقدس برای گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان در قالب نمایشی پخش خواهد شد.

برنامه ترکیبی «جَنگ دوست‌داشتنی» ساعت  23 به روی آنتن این شبکه می رود. «جَنگ دوست‌داشتنی» برنامه‌ای گفتگومحور تولید مرکز بسیج سازمان با موضوع زیبایی‌های جنگ است که با داشتن حال و هوای طنز به موضوع دفاع مقدس هم می‌پردازد.

مجموعه «بهترین تابستان من» سریال نمایشی طنز مرتبط با موضوع دفاع مقدس است که هر روز ساعت 17:30 پخش می شود.

«نام‌ها» کمیک استریپ است که در مدت زمان 30 دقیقه تدارک دیده شده است که هر روز ساعت 19:50 پخش می شود و هر قسمت به زندگی نامه یکی از شهدای بزرگ هشت سال دفاع مقدس می‌‎پردازد.

«خیلی دور خیلی نزدیک» برنامه 9 دقیقه ای است که 30 دقیقه بامداد به روی آنتن می رود. این مجموعه با فضای نوستالژی دهه 60 که گلچین تولیدات مطرح سیما در دهه 60 و 70 با موضوع دفاع مقدس است، پخش می‌شود.

مستندهای شاخص در حوزه دفاع مقدس با عناوین «خاطرات موتور سیکلت»، «دستمال سرخ‌ها»، «ننه قربان»، «جهاد در مدار جاده»، «گلدان قاطر ریزه»، «ایستاده بر موج»، «زنان جبهه شمال»، «شهرک دارخوین» هر شب ساعت 23 پخش می شود.

به مناسبت هفته دفاع مقدس «جشنواره فیلم های داستانی کوتاه» به همت تأمین برنامه شبکه دو سیما، از شنبه اول مهرماه هرشب ساعت 21:10 در جدول پخش سریال شبانگاهی این شبکه جانمایی شده است.

در این‌جشنواره؛ فیلم های کوتاه داستانی که توسط کارگردانان مختلف با موضوع دفاع مقدس ساخته شده اند انتخاب شده و هر شب چند فیلم در باکس سریال شبکه دو به نمایش درخواهد آمد.

شبکه سه سیما

مجموعه مستند «فرمانده جنگ» روایتی تحلیلی بر مبنای پژوهشی دو ساله است که در گروه مستند مرکز بسیج صداوسیما تولید شده و با انجام مصاحبه با پژوهشگران دفاع مقدس و استفاده از آرشیو های مرتبط، تصمیمات قاطع و راهبردی حضرت امام را بررسی و موشکافی می‌کند. دغدغه اصلی ساخت این اثر از آنجایی شکل گرفته که این موضوع همواره از تاکیدات رهبر معظم انقلاب بوده و ایشان از عدم توجه به نقش حضرت امام رضوان الله در دوران مقدس گلایه داشتند و پرداختن به این موضوع را از اهالی فکر و هنر مطالبه کردند.

این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمیدرضا حیدری در چهار قسمت تولید شده و در ایام هفته دفاع مقدس از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

برنامه «سلام صبح بخیر» به مناسبت هفته دفاع مقدس مهمانان کشوری، لشگری و همچنین از رزمندگان و آزادگان پخش می شود. همچنین در بخش هایی از برنامه راویان دفاع مقدس به روایت گری این حماسه بزرگ می پردازند.

برنامه گفت و گو محور «طبیب» نیز منعطف با این ایام هر روز ساعت 11 پخش می شود. این برنامه به مناسبت این هفته میزبان رزمندگان و پزشکان دوران دفاع مقدس است.

«خودمونی» نیز در ایام هفته دفاع مقدس هر روز ساعت 19:30 پخش می شود.

شبکه چهار سیما

«چاووش» یک برنامه ترکیبی به مدت زمان 90 دقیقه است که روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 22:30 پخش می شود. این برنامه از منظر فرهنگی، اجتماعی و اندیشه‌ای به بازخوانی هشت ‌سال دفاع جانانه مردم  ایران از سرزمینشان می‌پردازد. ویژه برنامه دفاع مقدس این برنامه از چهارشنبه همین هفته 29 شهریور آغاز می شود.

«مرصع» در هفته دفاع مقدس روزهای پنجشنبه ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه پخش می شود و هنرهای تجسمی از دلاوری رزمندگان را به تصویر می‌کشد.

«نقد سینما» در هفته دفاع مقدس نگاهی به سینمای جنگ و دفاع مقدس خواهد داشت. این برنامه جمعه شب ها ساعت  22:30 پخش می شود.

از دیگر برنامه های ویژه هفته دفاع مقدس می توان به پخش فیلم سینمایی «آبادان یازده 60» اشاره کرد که در روز جمعه 31 شهریور ساعت 20:30 از شبکه چهار پخش می شود. همچنین دو مستند با عنوان «فرماندهان؛ (شهید زین الدین)» و «فرماندهان (شهید فکوری)» جمعه 31 شهریور و جمعه 7 مهر ساعت 22 به روی آنتن شبکه چهار می رود.

شبکه پنج سیما

«رنگ دفاع» عنوان برنامه‌ای 10 قسمتی درباره هنر نقاشی و گرافیک با موضوع دفاع مقدس است که از جمعه 31 شهریور ماه، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس حوالی ساعت 22 به مدت 10 شب از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

مستند «آبروی کوچه ها» هم به ذکر خاطرات و صحبت با خانواده و هم رزمان شهید می پردازد.

برنامه های «سلام تهران»، «تهران بیست»، «در شهر»، «در استان» و «به خانه بر می گردیم» معطوف به هفته دفاع مقدس روانه آنتن می شوند.

شبکه آموزش

مستند «در لباس سربازی» روایتی ویژه از حضور رهبر انقلاب در جبهه‌ها از نخستین روزهای آغاز جنگ تحمیلی تا ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است. این برنامه در هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 23:30 از شبکه آموزش پخش می شود.

مجموعه «سینمای مقدس» با بررسی فنی و هنری فیلم های جنگی ایرانی، در هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 24 به روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود. در هر قسمت از این برنامه به یک فیلم شاخص سینمای دفاع مقدس پرداخته و در ابتدای هر قسمت درباره فیلم مورد نظر و آثار مشابه آن صحبت می شود.

در این مجموعه فیلم‌های «خداحافظ رفیق»، «دیده بان»، «هور در آتش»، «پرواز در شب»، «دکل»، «بر بال فرشتگان»، «تونل»، «خلبان»، «سجاده آتش»، «فرزند خاک»، «دوئل»، «شیار ۱۴۳»، «ایستاده در غبار» و «اروند» با حضور و مصاحبه با عوامل فیلم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سینماگرانی همچون سیداحمد میرعلایی، محمد‌علی باشه‌آهنگر، شبنم مقدمی، علیرضا زرین‌دست، سعید سعدی، عبدالحسن برزیده، جمال شورجه، رضا ایرامنش، مهدی فقیه، جلیل فرجاد، علی دهکردی و ... جلوی دوربین رفته اند.

مستند «سنگربان» که به معرفی شهید ایرج دستیاری اولین شهید هشت سال دفاع مقدس در امیدیه می پردازد، یکشنبه دوم مهر ساعت 17:30 از شبکه آموزش پخش می شود.

شبکه قرآن و معارف سیما

ویژه برنامه زنده «شب‌های پر ستاره» به مناسبت هفته دفاع مقدس با روایتگری حاج حسین یکتا و مرور خاطرات دفاع مقدس از گلزار شهدای بهشت زهرا (س) از پنج شنبه سی‌ام شهریور تا یکشنبه دوم مهرماه هر شب ساعت 20:45 روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

ویژه برنامه «کلمه طیبه» در ۷ قسمت ۱۵ دقیقه ای از روز شنبه ۱ مهر ساعت ۱۱ پخش خواهد شد.

شبکه قرآن و معارف سیما با هماهنگی معاونت عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به سراغ پیشکسوتان دینی و قرآنی ارتش رفته و پرسش هایی در خصوص جایگاه ارتش ایران اسلامی، قبل و بعد از انقلاب اسلامی را مطرح می نماید که پاسخ های این سوالات محتوای اصلی برنامه را تشکیل می‌دهد.

سری اول این مجموعه، شامل گفتگو با ۷ نفر از امرای ارتش، به نام های امیر دربندی از نیروی زمینی، جانباز سرافراز ایران نژاد از نیروی دریایی سیرجان، استاد سلیمی از نیروی هوایی، امیر ماهینی و امیر باباجانی از نیروی هوایی، امیر جعفری و امیر پولادی از نیروی زمینی، می‌باشد.

انیمیشن «سلام ابراهیم» به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس حوالی ساعت 15:30، از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. این انیمیشن با محوریت وقایع و اتفاقاتی که در مناطق جنگی برای شهید ابراهیم هادی، رخ داده است، با قالب داستانی، بیننده کودک و نوجوان را مخاطب قرار می‌دهد.

مستندهای تلویزیونی با موضوع و محوریت زندگی و جانفشانی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس روزهای فرد و جمعه حوالی ساعت ۲۳ در ایام هفته دفاع مقدس از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

شبکه جام جم سیما

گروه برنامه ساز «دل روشنی» در ایام هفته گرامیداشت دفاع مقدس به استان ایلام سفر خواهد کرد. این برنامه هر شب ساعت 22:30 به صورت زنده و به مدت 90 دقیقه از 31 شهریور تا 5 مهر به روی آنتن می رود.

«مدافعان بدون مرز» کاری از گروه سیاسی شبکه، که در 2 قسمت 20 دقیقه ای به روایت حضور افراد خارجی و غیر ایرانی در دفاع مقدس می پردازد.

ویژه برنامه «کنکاش» به دستاوردهای سیاسی دفاعی و اقتصادی دفاع مقدس و تحلیل فرمایشات رهبرانقلاب اختصاص خواهد داشت.

مجموعه «پلاک عاشقی»، در 7 قسمت 55 دقیقه ای به مقوله تاثیر دفاع مقدس و جنگ بر هنرهای هفت گانه از جمله سینما، موسیقی، عکاسی، هنرهای تجسمی، شعر و ادبیات، رادیو و تلویزیون و رسانه و تئاتر می پردازد.

ویژه برنامه های تلویزیونی «رادیو فتح» و «قرن 14» با موضوع بازخوانی تاریخ هشت سال جنگ تحمیلی و مصاحبه با سرداران و فرماندهان دفاع مقدس پخش می شود.

همچنین سریال «سوران»، مستند «خاطرات موتور سیکلت»، انیمیشن «بچه های شهر خرم» و فیلم های سینمایی «بید مجنون»، «هور در آتش»، «زخم شانه حوا»، «موقعیت مهدی»، «تونل» و «آبادان یازده 60» برای این ایام تدارک دیده شده است.

شبکه سلامت

شبکه سلامت برای هفته دفاع مقدس ویژه برنامه هایی را از ۳۱ شهریور به مدت یک هفته برای مخاطبین خود در نظر دارد.

از جمله این برنامه ها می توان به برنامه «پنجره باز» که هر شب ساعت ۲۳روی آنتن می رود اشاره کرد.

این شبکه مستندهایی را نیز آماده پخش دارد. مستند «پاکبازان» که فعالیت‌های پزشکی در ۸ سال دفاع مقدس را نشان می دهد، ۲مهر ساعت ۱۲:۴۵ پخش می شود.

«سپید جامگان» از اول مهر تا هفتم مهر هرشب ساعت ۱۹، «هم پدر، هم مادر» روز ۱مهرماه ساعت ۱۸:۳۰، «رسم عاشقی» ۲مهرماه ساعت ۲۰ از جمله مستندهای ویژه هفته دفاع مقدس این شبکه هستند.

مجموعه «خاطرات ناتمام» که خاطرات پزشکان دفاع مقدس را مرور می کند از اول تا هفتم مهرماه هر روز ساعت  ۱۸ روی آنتن شبکه می رود. همچنین برنامه «دوربین سلامت» هر روز گفتگویی با کادر درمان فعال در دفاع مقدس دارد.

فیلم سینمایی «شیدا» با رابط ناشنوایان جمعه ۳۱ شهریور ماه پخش می شود و برنامه «مثبت سلامت» هر روز میزبان مسوولین و کادر درمان فعال در دفاع مقدس می شود.

شبکه نسیم

«قاب عاشقی» برنامه شبانگاهی این شبکه است که هر شب به مرور فیلم های جنگی با حضور عوامل از جمله کارگردان، تهیه کننده و ... می پردازد. این برنامه از ساعت ۱۹:۳۰ جمعه 31 شهریور پخش می شود.

«نسیم آوا» ساعت 19 در این ایام به پخش آهنگ ها و موسیقی های انقلابی در دوران دفاع مقدس خواهد پرداخت. این برنامه از جمعه 31 شهریور روی آنتن می رود.

«جنگ دوست داشتنی»، «نسیما» و «خوش نمک» نیز در این ایام روی آنتن می روند.

شبکه امید

برنامه «نورا» و مسابقه «راز جزیره» با موضوع دفاع مقدس پخش خواهد شد. همچنین «مهمان مامان»، «سفر قند»، «بچه اینجا»، «پولیس پولیس»، «لبخند سرو»، «فرزندان روح الله»، روایتی از «روایات فتح» و مستندهای «نبرد فانتوم‌ها» و «صیاد» از دیگر برنامه های شبکه امید در این ایام است.

همچنین میان برنامه ها و کلیپ های ویژه دفاع مقدس با عناوین «سیره شهدا»، «روایت سلیمانی»، «نقشی از شهدا»، «رسم شهادت»، «در لباس سربازی»، «رسم جهاد» و ... نیز روی آنتن می رود.

همچنین پنج قصه از «قصه های مجید» نیز از 1 مهر تا پنجم مهر ماه هر روز ساعت 18 از شبکه امید پخش می شود.

شبکه افق

مستند «روایت معیار» در 5 قسمت ویژه هفته دفاع مقدس از شنبه 1 مهر ساعت 20 با روایتی معیار و مستند از تاریخچه دفاع مقدس همراه با پخش اسناد منتشر نشده و دست نخورده پخش می شود.

مستند «مدیر کل و ما» پنجشنبه 30 شهریور ساعت 20 با بررسی سریال سوری «مدیر کل» و پرداختن به این سریال پرمخاطب سوی در ایران و همچنین گفتگو با عوامل و بازیگران این سریال پرطرفدار و بررسی وضعیت انها پس از جنگ سوریه پخش می شود.

مستند «پرده خوانی سینمای جنگ» در 4 قسمت پنجشنبه ها ساعت 22 پخش می شود. این مستند مروری بر تولیدات فیلم های اجتماعی دفاع مقدس از ابتدا تا کنون و تحلیل و بررسی آنها با حضور کارشناسان، کارگردانان و تهیه کنندگان این فیلم ها دارد.

«رهبران استقلال»، «رویش‌های ما»، «سلام به آینده»، «اینجا آسمان»، «تجربه ماندگار» و «برای تاریخ» از دیگر مستندهای این شبکه برای پخش است.

شبکه نمایش

همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس چندین اثر سینمایی از شبکه‌ نمایش سیما پخش می‌شود.

فیلم‌های سینمایی «دیده بان»، «دوئل»، «سرزمین خورشید»، «از کرخه تا راین»، «یدو»، «لیلی با من است»، «اخراجی ها» و «تنگه ابوقریب» جمعه ۳۱ شهریور تا جمعه 7 مهر روی آنتن می‌رود.١٠:٠٥ - جمعه ٣١ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤٩٢٧    /    تعداد نمایش : ١٢٥٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است