سه شنبه ٠٥ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

پنج شنبه 26 بهمن ؛

"اقتصاد خلاق در حوزه هنرهای تجسمی" در گالری ایده بررسی می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی گالری ایده؛ موسسه فرهنگی هنری ایده به بهانه برگزاری نوزدهمین حراج تهران، ویژه آثار هنر کلاسیک و مدرن ایران، موضوع "اقتصاد خلاق در حوزه هنرهای تجسمی" را به نقد و بررسی می‌گذارد.

این نشست با حضور مرتضی کاظمی ، معاونت اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سمیه رمضان ماهی  و کیانوش معتقدی، پژوهشگر و منتقد هنری وآرش سلطان علی  گالری دار و مدرس حوزه بازار هنر به منظور بررسی تاثیرات نوزدهمین "حراج تهران" در بخش هنر کلاسیک و مدرن ایران بر اقتصاد خلاق و ارزش های فرهنگی در تولید، توزیع و مصرف اقتصادی هنر برگزار می‌شود.

مفهوم اقتصاد خلاق در حوزه هنر می‌تواند عامل رشد اقتصادی و اجتماعی جامعه هنری شود که ناشی از فعالیت خلاق ذهن و پردازش فکر هنرمند است. اگر اقتصاد خلاق از اقتصاد کلاسیک پیشی بگیرد دوستی با طبیعت و محیط زیست بیشتر شده و استعداد خلاق در جهت اهداف تجاری به کار برده می‌شود. حضور در این نشست برای کلیه دست اندرکاران و علاقه مندان حوزه اقتصاد هنر آزاد است.

بسیاری از منتقدان اتهام پولشویی را به حراج تهران مطرح می‌کنند که به نظر می‌رسد نه عنوان حراج را به درستی شناخته اند نه پولشویی را.

گالری ایده به عنوان موسسه‌ای دغدغه‌مند که بار فرهنگ و هنر را به دوش می‌کشد تاکنون نشست‌ها و گفتگوهایی را درمورد حراج تهران و اقتصاد هنر برگزار کرده است.

از طرفی اقتصاد هنر زیرمجموعه ای از نهادی بزرگتر به نام اقتصاد فرهنگ است که با جامعه، هنرمند، گالری‌دار، مخاطب، دولت‌ و سیاست در ارتباط است. گالری ایده در این سلسله نشست‌ها، می کوشد تا هم به ضرورت هنر و مقوله زیبایی‌شناسی، هم جنبه اقتصادی و مارکت هنر و هم به فرهنگ اقتصاد بپردازد.

این نشست ساعت 16 روز پنج شنبه 26 بهمن ماه در گالری ایده برگزار می شود و حضور دراین نشست برای علاقه مندان آزاد است.

 گالری ایده در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه هجدهم، شماره 26 واقع شده است.١٣:٣٣ - چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٧٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٤١٧گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است