سه شنبه ٢٩ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :



  چاپ        ارسال به دوست

در بخش های داستانی کوتاه، پویانمایی و نماهنگ ؛

اسامی آثار برگزیده نخستین جشنواره بین المللی فیلم و فیلمنامه ایثار اعلام شد

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد ارتباطات ارسانه ای و روابط عمومی نخستین جشنواره بین المللی و پنجمین جشنواره ملی فیلم و فیلمنامه ایثار گروه انتخاب آثار بخش مسابقه فیلم های داستانی کوتاه، نماهنگ و پویانمایی متشکل از: محمدرضا عرب، جواد مزدآبادی و علی نوری اسکویی از میان  257 عنوان اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره شامل: 55 نماهنگ، 99 فیلم داستانی کوتاه و 103 فیلم پویا نمایی، آثار منتخب خود  مشتمل بر 49 اثر را برای حضور دردو بخش اصلی و بخش ویژه انتخاب کردند.

شایان ذکر است آثار بخش ویژه ازمیان تولیدات بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور و یا تولیدشده از سوی خانواده معظم شهدا و ایثار گران بوده ودارای مضامینی با عنوان حجاب و عفاف، نماز و نیایش و آثار مرتبط با مضامین تولید دانش بنیان است.

اسامی فیلم های راه یافته به مرحله نهایی هر بخش به این شرح است:

بخش فیلم های داستانی کوتاه

الف) فیلم های راه یافته به بخش اصلی:

ا- اتاق عقد به کارگردانی حسن حبیب زاده و تهیه کنندگی محمدجواد موحد

2- اسماء به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

3- آقای شهردار به کارگردانی میلاد محمدی و تهیه کنندگی صادق روشن

4- بچه زرنگ (شهید سنجرانی)  به کارگردانی محمدحسین امانی و کارگردانی رشید حاجتمند

5- به نام مادر به کارگردانی کمیل ارجمندی و تهیه کنندگی ابراهیم ارجمندی

6- حوض خون به کارگردانی محمد دیمالی و تهیه کنندگی ابراهیم ارجمندی

7- خون گرم به کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی موسسه سینمایی سوره حوزه هنری

8- زیر ده به کارگردانی سعید قمری و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

9-  شب خارجی سکوت به کارگردانی مسعود محمدیان و تهیه کنندگی علی اصغر سلطانی نژاد

10- شهیدانه زیستن به کارگردانی سجاد معارفی و تهیه کنندگی فاطمه سادات حسینی

11- عباس به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین ترک جوش

12- گناه به کارگردانی ابوالفضل عزیزی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

13- لئو به کارگردانی محمد معین روح الامینی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

14- لیلا به کارگردانی مجتبی اسپنانی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

15-  محافظ به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمد جواد موحد

16- مطلع فجر به کارگردانی محمد مهدی فکریان و تهیه کنندگی  علی طادی

17- نوشابه مشکی به کارگردانی محمد پایدار و تهیه کنندگی محمد جواد موحد

18- وادیار به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

ب) فیلم های داستانی کوتاه راه یافته به بخش ویژه:

1- انگشتری به کارگردانی سیدرضا حسینی و تهیه کنندگی بنیاد شهید استان خراسان رضوی

2- پیله به کارگردانی هاشم علیائی مقدم و تهیه کنندگی رضا محمودی شجاع

3- فصل شکفتن به کارگردانی یعقوب اکبریان و تهیه کنندگی موسسه سولان فیلم

4- قاب رفاقت به کارگردانی مهرداد عزیزی و فاطمه باقری و تهیه کنندگی فاطمه باقری

5- مهمانی خوبان به کارگردانی سیده معصومه حجازی و تهیه کنندگی حوزه هنری مازندران

6- نشانه به کارگردانی سعید ولی زاده و تهیه کنندگی حوزه هنری استان خراسان رضوی

بخش نماهنگ

الف) نماهنگ های راه یافته به بخش اصلی:

1- بگو کجایی به کارگردانی محسن زندی و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثار گران

2- تاروپود به کارگردانی محمد صادق رمضانی مقدم و تهیه کنندگی سید محمد صادق حسینی و هادی میرباقری

3- ردی از پلاک به کارگردانی بهنام رضازاده و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثارگران

4- سقاخانه ادب به کارگردانی سید مهدی خیام الحسینی و تهیه کنندگی سید مجتبی خیام الحسینی

5- سیاوشان به کارگردانی احسان رجبلو و تهیه کنندگی  بنیاد شهید و ایثارگران استان گلستان

6- شهر آسمونی به کارگردانی مهدی آخوندی و تهیه کنندگی حمیدرضا راوش و محمد محمدپور

7- عشق رهایی به کارگردانی محمود عباس زاده و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثارگران

8- قرعه به کارگردانی محمد صادق رمضانی مقدم و تهیه کنندگی هاشم مسعودی و مجتبی احسانی

9- مادران شهداء سلامت به کارگردانی بهنام رضازاده و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثارگران

10- هرگز شکست نخواهم خورد به کارگردانی محمد جوادنیا و تهیه کنندگی محمد جوادی

ب) نماهنگ های راه یافته به بخش ویژه:

1- جوانان وطن به کارگردانی حامد شیدایی و تهیه کنندگی عباس شیبانی مقدم

2- رویای وصل به کارگردانی هاشم علیائی و تهیه کنندگی روح اله امیری

بخش پویانمایی

آثار راه یافته به بخش اصلی مسابقه پویانمایی

1- آسمانی های دوست داشتنی به کارگردانی امیر حسین مهران و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

2- اهواز قهرمان به کارگردانی حمید نجفی امرودی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

3- بادها کجا می میرند به کارگردانی پژمان علیپور و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

4- پوتین به کارگردانی سید محسن شکیب و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

5- پیچ تاریخی به کارگردانی میلاد محمدی و تهیه کنندگی حسین حقیقی

6- پیش از بهشت به کارگردانی احمد حیدریان و تهیه کنندگی محدثه پیرهادی

7- تیر مشقی به کارگردانی کاوه سیستانی و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

8- رویا می بافند به کارگردانی مریم خلیل زاده و تهیه کننده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

9- زمین بازی به کارگردانی سمانه فضل اله اسدی و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

10- سمپاش به کارگردانی فرنوش عابدی و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری مودکان و نوجوانان

11- نهنگ سفید به کارگردانی امیر مهران و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

12- نی لبک به کارگردانی نسیم عینی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

13- یاماها  به کارگردانی فرزانه قبادی و تهیه کنندگی حوزه هنری شاهرود

مرحله نهایی نخستین جشنواره بین‌المللی و پنجمین جشنواره ملی فیلم و فیلمنامه ایثار با دبیری فرهاد مختاری از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد ماه امسال از سوی اداره کل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.



١٣:٣٣ - چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٢٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٨٢







سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است