سه شنبه ٠١ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

به همراه گروه هزار دف ؛

پیام عزیزی در جشنواره موسیقی کهنِ کردستان کنسرت اجرا می‌کند

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، پیام عزیزی خواننده موسیقی عرفانی کشور، در دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان، در روز جمعه 31 فروردین ماه جاری (19 آوریل 2024) در سه بخش جداگانه روی صحنه می‌رود و در این کنسرت‌های بزرگ، تعدادی از قطعات و آهنگ‌های ماندگار خود را به زبان‌های کُردی سورانی، فارسی، عربی، ترکی و کُردی هورامی از جمله؛ یا رسول الله (ص) یا شاهی مدینه، الله مدد، یار می‌گوید الله، گیانه به‌سیه‌تی، یا رسول الله نظری فرما، ئه‌ی خودا له‌م ئاگر بارانه یار می‌گوید الله، یا رسول الله ده‌خیل، لبیک، طلع البدر علينا، ئه‌ی گول گیانم گول، مدد مدد، مسلمانان، یارم چه‌نده جوانه، جانی، جانی، مه‌گری، مه‌گری، ئاگر که‌تییه دلی من، همه جا بروم، ساقی وه‌ره و ... و همچنین چند آهنگ جدید کُردی را اجرا می‌کند.

در دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان، اسماعیل حمیدی با اجرای آواهای اهورایی سیاچمانه، نیما شفیعی و همچنین هنرمندان استان کردستان و دیگر هنرمندان استان‌های مختلف کشور به روی صحنه می‌روند.

دومین دوره جشنواره موسیقی کهنِ کردستان با اجرای گروه‌های دف‌نوازی از شهرهای مختلف کشور و با حمایت ستاد برگزاری مراسم هزار دفِ پالنگان ـ شهرستان کامیاران در استان کردستان برگزار می‌شود.

آیین هزار دف، یکی از زیباترین آداب و رسوم روستای تاریخی و گردشگری پالنگانِ کامیاران است که هر ساله با شکوه خاصی و با حضور گردشگرانی از داخل و خارج از کشور در استان کردستان برگزار می‌شود.

منظر تاریخی روستا و بافت بکر پلکانی آن، پالنگان را به یکی از مقاصد گردشگری میراث جهانی هورامان تبدیل کرده است و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این روستا؛ به عنوان مهد تاریخ و مفاخر در سطح منطقه، کم‌نظیر است و با اجرای این مراسم‌های ویژه، گام مهم دیگری با هدف ثبت جهانی این روستای زیبا برداشته خواهد شد.١٩:٤٠ - چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٨٦٩٩    /    تعداد نمایش : ١٥٨سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است