يکشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

برای هفدهمین دوره برگزاری ؛

فراخوان جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

سینمای نو > سرویس موسیقی>فرزانه شکوریان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، هفدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان در چهار بخش اصلی؛موسیقی دستگاهی ایران ، موسیقی نواحی ، موسیقی کلاسیک ، آهنگسازی و یک بخش ویژه ؛ شناخت و حفظ ردیف با مشارکت گستردۀ استادان برجستۀ موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.

این جشنواره برای سه گروه سنی «الف»۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷، «ب»۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ و «ج»۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سال های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ طراحی شده است؛ متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است، در صورت آمادگی و تمایل، می توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند .

برای شرکت در جشنواره ارسال اجرای رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ضبط ویدئویی و در موعد مقرر(از یکم تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) از طریق سامانۀ «بامک» به دبیرخانۀ جشنواره ملاک قرار می گیرد.

پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی ، توسط  هیئت های داوران، در صورت لزوم، از پذیرفته شدگان برای‌شرکت در مرحلۀ نهایی دعوت به عمل خواهد آمد. بخش موسیقی نواحی ایران، آهنگسازی، پیانو(ایرانی) و ویلن (ایرانی) با تعیین رپرتوارهای تفکیکی به صورت تک‌مرحله ای و بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود.

گفتنی است در دورۀ شانزدهم بنا به تقاضاهای مکرر استادان و شرکت کنندگان در جشنوارۀ ملی موسیقی جوان ویلن و پیانو ایرانی به مجموعۀ سازها اضافه گردید. در جشنوارۀ هفدهم نیز ساز ریکوردر هم به دلیل گستره نوازندگان و ورود این ساز به سیستم های آموزشی اضافه گردید.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) در سایت انجمن موسیقی ایران به آدرس www.nay.ir و سایت جشنواره ملی موسیقی جوان به آدرس www.nfym.ir مراجعه کنند.١٦:٢٧ - دوشنبه ٢٨ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٨٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٤سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است