سه شنبه ٢٩ خرداد ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

پریسا مقتدی مدیر تماشاخانه سنگلج:

اگر با توسعه تماشاخانه سنگلج همراهی نمی کنید جان آن را به خطر نیاندازید

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج ؛ مدیر تماشاخانه سنگلج با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج گفت: اواخر سال گذشته مطلع شدیم که ساختمان کناری سنگلج تخلیه شده و قرار است که نوسازی شود ، نه این که تخریب شود. از همان موقع تماس هایی با آقای نادعلی رئیس کمیسیون فرهنگی فرهنگی شورای شهرداشتیم ، از طریق آقای نظری به وزیر محترم و وزارتخانه اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج  پیگیری شد.

وی با ابراز تاسف از این که حدود یک هفته قبل متوجه شده اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به جای بازسازی ، تخریب صورت می گیرد ادامه داد: حدود 7 تا 10 روز پیش متوجه شدیم که موضوع نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می گیرد. خیلی نگران شدیم. بحث الحاقی اش در این مرحله اولویت نبود. بنابر این از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر سرکار خانم مرادزاده ، مطلع شدیم که تلاش هایی شده و ارتباطاتی با شهردار محترم گرفته شده است.

مقتدی درباره پیگیری های روزهای گذشته توضیح داد: طی روزهای گذشته مجددا به آقای نادعلی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مدیر کل هنرهای نمایشی اطلاع دادیم. عکس و فیلم هایی را تهیه کردیم و طی نامه نگاری هایی که انجام داده ایم اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می گیرد. در جریان هستم که مدیر کل محترم نیز مکاتباتی با وزیر داشته اند.  با دفتر طرح های عمرانی وزارت خانه جناب آقای جان نثار و همکارانشان؛مهندس توکلیان، گفت و گو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشتند و با مهندسین آن پروژه نیز صحبت کردند. متاسفانه این طور به گوش ما رسید که 20 متر هم می خواهند پایه ریزی کنند. هر چند مهندسین دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی ریزی بشود مشکلی پیش نمی آید اما آنها هم به سهم خودشان نگرانی هایی داشتند.به هر حال سی سال از ساخت آن ساختمان می گذرد و به نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده اند.

وی در پایان تصریح کرد: نگران جان سنگلج هستم وتلاش خودمان را کرده ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به خصوص شهردار محترم منطقه 12 و شهردار محترم تهران جناب زاکانی است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به هر دلیلی همراهی نمی کنند، خواهش می کنم، عاجزانه خواهش می کنم که جان سنگلج را به خطر نیاندازند. جان این تماشاخانه قدیمی و خواستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیاندازند١٣:٠٠ - يکشنبه ٢ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٨٧٥٦    /    تعداد نمایش : ١٤٦سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است