جمعه ٢٥ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

از یکشنبه 28 خرداد ؛

نمایش کاربردی "رهایی" از رادیو نمایش روی آنتن می رود

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، میلاد جباری مولانا نویسنده و کارگردان "رهایی" در این باره گفت: نمایش کاربردی درمانی «رهایی» این بار پای حرف های ناگفته و محرمانه ی کسانی می نشیند که کودکی خود را به نفع منفعت طلبی عده ای سود جو در خیابان ها و چهارراه ها سپری کردند .

وی افزود: این نمایش درمانی در تلاش است به بررسی آثار مخرب روحی وروانی این افراد بپردازد ومخاطب حضوری ورادیویی در تلاش خواهند بود پس از تحلیل زندگی این افراد که در نمایش روایت می شود با کنشگری در سیر نمایش مسیر روشن تری برای ادامه ی زندگی به آنها معرفی کنند.

میلاد جباری مولانا طراح،مبتکر و کارگردان این اثر معتقد است: ارائه محتوای دراماتیک بدین شیوه می تواند آثار بلند مدت آموزشی ، تربیتی وتبیینی داشته باشد به دلیل اینکه مخاطب در این شیوه از اجرا فقط تماشاگر و یا شنونده صرف نیست چرا که در جای جای نمایش اجزای کنشگری و حتی تغییر ارکان نمایش را دارد.

این اثر چهارمین تجربه میلاد جباری مولانا در ساختار تئاتر درمانی است ، و پیشتر آثاری همچون نمایش های کاربردی،جهنم سرد ، کمیته مشترک ، دموکراسی و بسیاری آثار دیگر به روی صحنه برده است.

داستان نمایش "رهایی" به بررسی زندگی نازنین ، کودک کاری که در اثر تصادف درخیابان فوت می‌کند، می پردازد و در ادامه سهند ‌و متین که خودشان از کودکان کار هستند از ماجرا می گویند ،همچنین حمیده مادر نازنین برای پیدا کردن چرایی این حادثه از مخاطبین این نمایش کمک می خواهد.

"رهایی" به نویسندگی و کارگردانی: میلاد ‌جباری ‌مولانا، تهیه کنندگی رادیویی محسن جواهری،بازیگری:علیرضا ثابتی، حمیده خراط پور، محمود کامشگران، پارسا ‌پیراسته،مدیر تولید و برنامه ریز: حمیده ‌خلدی از بیست و هشت خرداد ماه،ساعت 20 از آنتن رادیو نمایش پخش می شود و همزمان در خیابان بهشتی،خیابان سرافراز ،ابتدای کوچه ششم ، مرکز رشد و گسترش فرهنگ و هنر به روی صحنه می رود.  ١٤:٥١ - يکشنبه ٢٨ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٣١٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است