دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

برای سی و ششمین دوره برگزاری ؛

فراخوان بخش غیررقابتی جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، فراخوان سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین نامه جشنواره با هدف شناسایی ، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت های خلاقانه هنرمندان و گروه های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری در هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.

گروه ها و هنرمندان فعال در عرصه اجرای صحنه ای از اول آبان تا 20 آذرماه امسال فرصت دارند بر اساس شرایط جشنواره در سایت به نشانی www.fjrmusicfestival.com ثبت نام و آثار خود را بارگزاری کنند.

فراخوان سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین نامه جشنواره با هدف شناسایی، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت های خلاقانه هنرمندان و گروه های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری در هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.

 فراخوان سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر(بخش غیر رقابتی)

سی‌و‌ششمین جشنوارۀ موسیقی فجر هم‌زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۸ بهمن تا 3 اسفند 13۹۹ برگزار خواهد شد. فراخوان حاضر بر اساس آیین­نامۀ جشنواره و با هدف شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانۀ هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری  در هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است. ستاد برگزاری جشنواره با انتشار این فراخوان از کلیۀ گروه‌ها و هنرمندان فعال موسیقی در عرصۀ اجرای صحنه‌ای دعوت می‌کند در صورت تمایل با مطالعۀ دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه پربارتر شدن این رویداد هنری مشارکت نمایند.

مدارک لازم:

ــ ارائۀ نمونۀ تصویری از اجرا

ــ تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره

ــ متن تایپ‌شدۀ شعر وکلام

تبصره ۱:(در صورتی که شعر یا کلام آثار به زبانی غیر از فارسی باشد، ارسال ترجمۀ دقیق شعر، ترانه یا کلام نیز الزامی است).

 شرایط:

۱.مهلت ارسال مدارک: تا تاریخ 20/۹/139۹

۲.زمان شروع ثبت نام در سامانه 1/8/1399

۳.نحوۀ ارسال مدارک:

 از طریق بارگذاری در سایت سی‌وششمین دورۀ جشنوارۀ موسیقی فجر به نشانی www.fajrmusicfestival.com
۴.نمونه تصویری باید حداقل 15  دقیقه ، با یکی از فرمت‌های VOB، MP4، WMV و بدون هرگونه ویرایش صوتی و تصویری به­گونه‌ای ارسال شود که تمامی اعضای گروه در تصویر به‌طور کامل مشخص باشند.

تبصره۲: نمونه تصویری در  بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی،می­بایست حداقل  شامل یک قطعه بی­کلام گروهی و یک تصنیف باشد.

۵..بازبینی آثار صرفاً بر اساس نمونه‌های تصویری ارسالی انجام می‌پذیرد، لذا تقاضا می‌شود متقاضیان در کنترل نمونه‌های ارسالی و به‌ویژه کیفیت صوتی آنها کمال دقت و حساسیت را مبذول دارند.

۶. اجراهایی که  واجد شرایط زیر باشند در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت:

الف. هنرمندان و گروه­هایی که برای اولین‌بار در جشنوارۀ موسیقی فجر شرکت کرده­اند.

ب. هنرمندان و گروه‌هایی که کارگان (رپرتوار) جدید و مجزا برای اجرای جشنواره آماده کنند.

ج. گروه‌هایی که فاقد عضو مشترک در اعضای اصلی (سرپرست، خواننده، تک‌نواز) با دیگر گروه‌های شرکت‌کننده باشند.

۷.ترکیب اعضای گروه در زمان اجرای جشنواره، باید مطابق با فرم ثبت نام و نمونۀ تصویری ارسالی باشد. در صورت بروز اتفاق پیش‌بینی‌نشده و موجّه که منجر به تغییرات جزئی در ترکیب گروه شود، سرپرست گروه مؤظف است مراتب را در اسرع وقت کتباً به دبیرخانۀ جشنواره اطلاع دهد تا نتیجه پس از بررسی به گروه اعلام شود.

۸. هر اجرا شامل یک بخش، بدون تنفس با مدت زمان حداکثر 60 دقیقه خواهد بود.

۹. تعیین مکان، تاریخ ، ساعت و نحوه ی اجرا(آنلاین یا حضوری) با توجه به وضعیت و شرایط سلامت جامعه و هماهنگی با ستاد ملی کرونا و موضوعاتفنی ،در اختیار ستاد جشنواره خواهد بود.

۱۰.رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار ارائه‌شده در جشنواره (موسیقی، شعروکلام) بر عهدۀ متقاضی است.

۱۱.بدیهی است اعلام نظر نهایی برای حضور گروه ها درجشنواره منوط به نظر هیات انتخاب گروه­ها و آثار بوده و حق اعتراض و تجدید نظربرای گروه­های متقاضی وجود نخواهد داشت.

۱۲.گروه هایی که توسط هیات انتخابگروه­ها و آثار به جشنواره راه پیدا می­کنند، می­بایست تا پایان جشنواره به تمامی تعهدات خود که در فرم ثبت نامدرج گردیده عمل کنند.لذا ستاد جشنواره می ­تواند به دلیل عدم انجام تعهدات ذکر شده،گروه دیگری را با هماهنگی هیات انتخاب ، جایگزین ایشان نماید.

تماس با ما:

نشانی دبیرخانۀ جشنواره: تهران، خیابان انقلاب. خیابان خارک. کوچه هانری کربن .پلاک 18 طبقه سوم

تلفن:09398599420

نشانی تارنمای اینترنتی:www.fajrmusicfestival.com

ایمیل: info@fajrmusicfestival.com١٣:٣٣ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٨٦٧٦٨    /    تعداد نمایش : ١٥٧٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است