سه شنبه ٠٥ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط نگارخانه لاله ؛

فراخوان اولین سالانه تبادل عکس ایران منتشر شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تحسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ؛ نگارخانه لاله در راستای معرفی هنرمندان عکاس و حمایت از هنر عکاسی اقدام به فراخوان اولین سالانه تبادل عکس با هدف استفاده از رویکردهای جدید در هنر عکاسی و همچنین شناسایی و معرفی هنرمندان عکاس معاصر در زمینه عکاسی فاین آرت (خلاقه و هنرهای زیبا) نموده است.

در این رویداد هنری فرصتی فراهم گردیده است تا آثار منتخب هنرمندان عکاس تبادل گردیده و زمینه دریافت آثار متنوع توسط شرکت کنندگان صورت پذیرد؛ همچنین نمایشگاهی از آثارشرکت کنندگان پس از انتخاب  توسط هیات داوران ، به همت نگارخانه لاله برگزار خواهد گردید.

امروزه عکاسی در بخش های مختلف، گستردگی و فراوانی خاصی پیدا کرده است ،که هدف این سالانه فاین آرت می باشد.

شرایط شرکت در سالانه تبادل عکس :

1.    شرکت در این سالانه برای همه هنرمندان و علاقه مندان به هنر عکاسی آزاد است.

2.    هر شرکت کننده می‌تواند به صورت تک‌عکس حداکثر 5 فریم عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی ارسال نماید.

3.    عکس‌ها باید با فرمت JPG در اندازه ضلع کوچکتر 3000 پیکسل و حداکثر حجم فایل 30 مگابایت در سایز حد اقل20x30 به ایمیل lalehgallery.art@gmail.com نگار خانه لاله ارسال شود.

4.    نمونه عکس‌های ارسالی نباید دارای تاریخ و یا هرگونه نشانه‌های تصویری و (پاسپارتو، قاب، واترمارک و لوگو) باشند.

5.     یکسان سازی ثبت شماره ادیشن و نام هنرمند به لاتین باید منطبق با شناسه ارسالی هر عکس صورت پذیرد.

6.    آثار ارسالی نباید به نمایشگاه دیگری ارسال شده باشند.

7.    تمام عکس‌ها باید دارای شرح باشند؛ فرم مشخصات اثر باید کامل و دوزبانه پر شود و همراه با عکس به ایمیل دبیرخانه lalehgallery.art@gmail.com ارسال شود.

8.    ارسال عکس‌ها توسط شرکت‌کننده به منزله اعلام مالکیت عکس است و برگزارکنندگان هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد عدم رعایت مالکیت معنوی عکس‌ها ندارند.

9.    نگارخانه لاله حق استفاده از عکس‌های ارسالی درفضای مجازی، انواع رسانه‌ها و انتشار در داخل و خارج از کشور را با حفظ حقوق معنوی عکاسان برای خود محفوظ می‌دارد.

10. ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات در این سالانه می‌باشد و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌ نشده بر عهده برگزارکنندگان است.

11. انتخاب آثار در دو مرحله انجام می شود. در مرحله اول لازم است هر فرد فایل تصویر با کیفیت(300Dpi) و فرمت JPG را همراه با فرم گواهی اعتبارآثار به دو صورت(pdf)(word) به ایمیل نگارخانه ارسال نماید.

12. شركت کنندگان  فرم های مندرج در سایت نگارخانه لاله/ بخش فراخوان را  تکمیل نموده و به ایمیل سالانه به نشانی  lalehgallery.art@gmail.com  ارسال نماید.

13. در صورت انتخاب اثر توسط دبیرخانه سالانه، پس از اعلام نتایج، باید نسخه های اصلی در زمان مقرر، به دبیرخانه تحویل داده شود. بدیهی است تصویر نسخه نمونه با اصل آثار ارسالی مطابقت داده خواهد شد.

14. خلاقیت و ایده پردازی در درجه اول اهمیت قرار خواهد داشت و هنرمند با شرکت در این سالانه اصالت اثر خود را تایید می نماید. چنانچه اثری به لحاظ قالب ساختاری از اثر هنرمند دیگری کپی برداری شده باشد، در مراحل انتخاب و نمایش آثار از سالانه حذف خواهد شد.

15. از تصویر منتخب تعداد 19 نسخه چاپی همسان(تیراژ) چاپ گردد. از این تعداد 12 نسخه به صورت تصادفی انتخاب و بین شرکت کنندگان تبادل خواهد شد. همچنین 4 نسخه برای فروش و 2 نسخه برای آرشیو، 2 نسخه نیز برای شرکت در نمایشگاه های خارجی در زمان لازم در اختیار نگارخانه خواهد بود.

16. چاپ نسخه نمایشگاهی بر روی تخته شاسی به منظور یکسان سازی آثار راه یافته به بخش نمایشگاه بر عهده نگارخانه خواهد بود.

17. داشتن گواهی شناسنامه تایپ شده در ابعاد A5 به تعداد20عدد، منطبق بر 20نسخه عکس الزامی است. ( نسخه1 جهت اثر چاپ شده توسط بخش نمایشگاهی نگارخانه لاله اختصاص می یابد.)

18. برای هرنسخه عکس یک گواهی، طبق فایل درج شده در بخش فراخوان سایت نگارخانه لاله به نشانی: www.lalehartgallery.ir ارسال گردد. ( فرم شماره1)

19. پذیرفته شدن آثار در بخش تبادل به منزله ارائه قطعی در نمایشگاه نخواهد بود.

20. قیمت گذاری آثار در نگارخانه انجام خواهد شد.

21. شرکت در این رویداد به منزله پذیرفتن تمامی شرایط فوق بوده و تصمیم گیری در مورد مسایل پیش بینی نشده  بر عهده برگزار کننده خواهد بود.

22. زمان تحویل عکس های به فروش نرسیده صرفا توسط هنرمند ، حداکثر تا دو هفته پس از پایان نمایشگاه خواهد بود و پس از این زمان دبیرخانه مسئولیتی در قبال نگهداری و یا ارسال و تحویل آثار نخواهد داشت.

23. تکمیل صحیح کلیه فرم های درخواستی الزامی است.( فرم شماره2)

24. شرکت کنندگان می بایست لیبل مشخصات اثر خود را به صورت دو زبانه تکمیل و ارسال نمایند.( فرم شماره 3)

ارکان سالانه:

رییس سالانه: محمدعلی سعیدی

دبیرسالانه: داریوش محمدخانی

هیأت داوران: افشین بختیار، بهنام جلالی جعفری،حسین چنعانی زاده، جمال الدین شاهرخ، محمد قلم سیاه

زمان بندی نمایشگاه سالانه تبادل عکس:

-        دریافت فایل تصویر نسخه نمونه از طریق ایمیل: تا26 اردیبهشت 1403

-        داوری آثار: 28 و 29 اردیبهشت 1403

-        اعلام نتایج:  31 اردیبهشت1403

-        دریافت19 ادیشن( طبق شرایط فراخوان) : 10خرداد 1403

( لازم به توضیح است شرکت کنندگان عزیز می بایست به نحوی برنامه ریزی کنند که تا 10خرداد آثار ارسالی توسط نگارخانه دریافت گردد. لذا شرکت کنندگان تا یک هفته قبل از تاریخ اعلامی آثار را  به اداره پست تحویل داده و تاخیر احتمالی توسط اداره پست را لحاظ نمایند.)

-        برگزاری تبادل آثار نمایشگاه:  12تا 15 خرداد1403

-        گشایش نمایشگاه: 18 خرداد 1403

-        تحویل آثار تبادل شده: در زمان برگزاری نمایشگاه

-        تحویل آثار فروخته نشده : صرفا تا دو هفته پس از خاتمه نمایشگاه

( شرکت کنندگان عزیز شهرستانی لازم است در صورت عدم امکان حضوری جهت تحویل آثار و ...، به همراه پاکت های ارسالی آثار، پاکت خالی پستی  با درج نشانی کامل ، کد پستی و تلفن خود در قسمت گیرنده و نگارخانه لاله به عنوان فرستنده،همچنین درخواستی طبق نمونه پیوست تنظیم و ارسال نمایند. تا در فرصت مقتضی ارسال به نشانی هنرمندان صورت پذیرد.). فرم شماره5

نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی لاله، نگارخانه لاله - تلفن: 88960492 و 88962339

کدپستی:1415613131

lalehgallery.art@gmail.com

www.lalehartgallery.ir

جهت دریافت پوسترو سایر اطلاعات به کانال تلگرام https://t.me/lalehgalleryphoto مراجعه فرمایید١١:٢٠ - چهارشنبه ١٢ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٨٩٠١    /    تعداد نمایش : ١٤٣گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است