چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

در فرهنگسرای ارسباران ؛

نشست تحلیل و بررسی نمایش "شهر طلا" برگزار شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در این نشست که پس از اجرای نمایش "شهر طلا" با حضور فهیمه میرزاحسینی استاد نمایش عروسکی ، مهدی فرشیدی سپهر نویسنده و کارگردان ، کمیل رودی مدیر آکادمی هوش مالی و احمدرضا حجارزاده مجری کارشناس و نویسنده برگزار شد به بررسی ابعاد مختلف نمایش و تأثیرگذاری و لزوم آموزش سواد مالی از طریق نمایش پرداخته شد.

حامد زحمتکش به عنوان نویسنده و کارگردان از روند تولید تا اجرای اثر و علاقه مندی شخصی اش پس از آشنایی با سواد مالی و گذراندن دوره ای در این خصوص و جرقه ی تولید این اثر گفت :  در دوسال کرونا با توجه به شرایط از طریق فایل های شنیداری قصه های سواد مالی را برای کودکان تولید کردیم و از طریق رسانه ها در اختیارشان قرار دادیم و پس از عادی شدن شرایط تصمیم گرفتیم برای شروع یکی از این قصه ها که بر اساس واقعیت نوشته شده را به نمایش دربیاوریم و امیدواریم بتوانیم تمام قصه های سواد مالی که هر کدام یکی از این اصول را آموزش می دهند را به روی صحنه ببریم.

در ادامه کمیل رودی به عنوان مدیر آکادمی هوش مالی که حامی تولید این اثر می باشد درباره سواد مالی و نیاز و تاثیر آن بر زندگی افراد خصوصا آموزش کودکان گفت : ما مقصر شرایط مالی نیستیم اما مسئول آن هستیم. درست دیدن شرایط و تصمیم گیری مناسب براساس آن یکی از ارکان سواد مالی است. سواد مالی مانند ورزش همگانی است که همه ی افراد باید از آن بهره ببرند و برای همه مفید است. در کلاس های آموزش به کودکان از طریق بازی ، کاردستی و سایر فعالیت هایی که رنگ و بوی مالی دارند به کودکان آموزش ها را انتقال می دهیم‌ و آموزش از طریق گفتن را مفید نمی دانیم.‌

سپس احمدرضا حجارزاده از مهدی فرشیدی سپهر دعوت کرد درباره این اثر که با موضوع خاص تولید شده است نظرش را بیان کند. فرشیدی سپهر در پاسخ گفت: گماشتن هنر برای تبلیغ کالا یا موضوعات همان طور که تاریخ هنر گواه است تولید ابتذال می کند مگر در مواردی مانند حفظ جان ، بهداشت ، سواد مالی ، سواد مدنی که به انسان ها آگاهی های لازم و مستقیمی برای زندگی می دهد و در تولید این گونه آثار باید درام را به شکلی پیش برد که موضوع سفارش بر نمایش حاکم نشود.

سپس فهیمه میرزاحسینی درباره یپیشینه طلا و دلیل ارزشمندی آن برای انسان در طول سال ها و روند ارزش پیدا کردن آن به شکلی که امروزه اعتبار دولت ها را میزان دارایی طلا در استاندارد جهانی تعریف می کند مطالبی را عنوان کرد و ادامه داد: این قصه در قالب نمایش عروسکی با تکنیک نمایش کاغذی انتخاب مناسبی بوده است و کودکان در طول اجرا ارتباط خوبی با آن برقرار کرده اند و پیشنهاد داد ایرانی کردن اثر و گسترش طیف خاکستری شخصیت ها در درام کمک موثرتری در باورپذیری مخاطب خواهد داشت.

در ادامه نشست درباره مسائل دیگری که می تواند این اثر موفق را یاری بیشتری بدهد پیشنهاداتی از طرف کارشناسان و مخاطبان مطرح شد.

نمایش "شهرطلا" تا ۱۳شهریور ماه هر روز حتی شنبه ها ساعت ۱۹:۳۰در فرهنگسرای ارسباران به روی صحنه می رود

علاقه مندان می توانند از طریق سایت تیوال به نشانی www.tiwall.com  یا شماره های ۰۹۰۳۴۹۹۰۲۸۵ و ۰۹۲۲۳۹۳۲۸۹۲ اقدام به تهیه بلیت کنند.١٢:٤٥ - يکشنبه ٥ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤٣٩١    /    تعداد نمایش : ٣١٣سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است