پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :

  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • تهران - تئاتر سنگلج
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

جمعه ۲۸ اردیبهشت ؛

آلبوم "صفحه‌ سی‌‌و‌پنج" منتشر می‌شود

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در مراسم رونمایی این آلبوم که با حضور اساتید و اهالی موسیقی همراه است فردین خلعتبری ، آهنگساز و مانی جعفرزاده نویسنده و منتقد موسیقی، حامد کاتوزی پژوهشگر علوم شناختی و فلسفه، به همراه علیرضا میرعلینقی نویسنده و‌ مورخ موسیقی ایرانی سخنرانی خواهند کرد.

"صفحه‌ سی‌‌و‌پنج" ماحصل همکاری سام اصفهانی در جایگاه آهنگساز، کاوه عابدین در طراحی صدا و میکس و عماد عامری خواننده و مجری کلام است.

چهارمین آلبوم از ساخته‌های سام اصفهانی، آهنگساز و مدرس پیانو متفاوت با سه‌گانه قبلی‌اش(ماندالای درون، سوترا، مانترا) در قالب موسیقی الکتروآکوستیک با رویکردی نوین بر موسیقی معاصر آوازی است مشتمل بر سه قطعه به نام‌های «نه تو»، «مانی» و «نه من».

"صفحه‌ سی‌‌و‌پنج" با اشعار پارسی و بهره‌برداری از ابزار موسیقی الکترونیک بر محوریت ساز پیانو بر روی سه رباعی از حکیم عمر خیام بنا شده است

در این مجموعه کاوه‌ عابدین علاوه بر میکس قطعات، طراحی خلاقانه صدا و تنظیم بخش الکترونیک را بر عهده داشته است و  عماد عامری، خواننده و مجری کلام، با بیان و اجرایی متفاوت آوازی ، فضای موسیقیایی تازه‌ای در اثر سام اصفهانی پدید آورده است

به گفته آهنگساز، قرابت او با رباعیات خیام، نگاه اگزیستانسیالیستی موجود، کُنهِ معنایی و بیان مینیمالِ این اشعار خیام، او را بر آن داشته که اولین مجموعه‌ باکلامش را بر این متون سِحرآمیز بسازد.

لذا در کُمپوُزیسیون ، همچون آثار گذشته‌اش پیوند به ریشه‌های موسیقی ایرانی را لحاظ داشته؛ به طوری که قطعات «نه تو» و «نه من» به‌ترتیب مستقیما از متعلقاتِ از دستگاه نوا و بیات ترک و در قطعه‌ی «مانی» غیر‌مستقیم وامدارِ ایده‌های تماتیکِ موسیقی ایرانی‌ست.

جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ، هم زمان با زادروز حکیم عمر خیام در آلبوم "صفحه‌ سی‌‌و‌پنج" ساعت ۱۸ در فرهنگان پاسداران رونمایی می شود.

ورود برای عموم علاقه‌مندان موسیقی آزاد است.١٧:٠٠ - پنج شنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٩١٢٤    /    تعداد نمایش : ٩٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است