چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

بعد از نشستی خبری ؛

خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر ، نمایشگاه تصویر سال را افتتاح کردند

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از دبیرخانه تصویر سال ، این نخستین‌بار بود که گشایش نمایشگاه تصویر سال صرفا با حضور خبرنگاران اتفاق می‌افتاد و سیف‌اله صمدیان، تور نمایشگاه را برای آنها از گالری ممیز با تشریح آثار پوستر و کاریکاتور از نسلی که مرتضی ممیز و محمد احصایی نورالدین زرین‌کلک و... بهمن عبدی، احمد عربانی، کامبیز درم‌بخش و... سرآمد، تا جوان‌هایی که در سال‌های اخیر آثارشان منتخب داوران بود، آغاز کرد. دوره‌های مختلف تاریخی در عرصه سیاسی، اجتماعی، ورزشی و هنر ایران در دو دهه‌ی گذشته‌ با تصاویری از عکاسان معاصر و نیز تصاویر ماندگاری از عکاسان خبری با موضوع شهر تهران از انقلاب و جنگ 532 قاب در بخش مرور مرور شده است و در بخش فیلم، 140 اثر برنده جایزه جوانان زیر 25 سال و بخش ویژه تهران، در بخش مسابقه عکس‌های موبایلی از میان پنج هزار اثر رسیده، 300 قاب چاپ‌شده روی دیوار و حدود دویست اثر به‌صورت مالتی‌مدیا ارایه شده است.

صمدیان در نشست خبری بعد از ارایه گزارش آماری از شرکت‌کنندگان و آثار ارایه‌شده به بزرگداشت‌هایی اشاره کرد که در آیین پایانی تصویر سال - یازده اسفند ماه جاری- برگزار خواهد شد. در ستایش تصویر از رخشان بنی‌اعتماد، مریم زندی، ابراهیم حقیقی و جواد علیزاده تجلیل خواهد شد. این هنرمندان داوران بخش مسابقه عکس‌های موبایلی نیز خواهند بود.

به مسئولان فرهنگی و تصمیم‌گیران کشور توصیه کرد با وجدانتان بیایید و در این نمایشگاه دور بزنید و در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره‌ ادامه برگزاری تصویر سال با وجود تنگناهای اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد، نسل ما با شما متفاوت است. ما از دهه‌هایی آمده‌ایم که پوست کلفتی داریم و به ریشه‌های فرهنگ امیدواریم. آنچه ما را پیش می‌برد همه‌اش این نیست که دلمان می‌خواهد بلکه استعداد نسلی جوان است. بی‌اغراق جزو معدود کشورهایی هستیم که جوانان‌مان که در همه‌ی شاخه‌های هنری در جهان سربلندیم؛ اما چرا از داخل چراغمان خاموش است.

دبیرجشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر در پاسخ به پرسش دیگری درباره اسپانسرهای برگزاری جشن تصویر سال، تصریح کرد: ما امسال هیچ اسپانسر مالی نداریم، شاید می‌توانستیم داشته باشیم اما نخواستیم زیر دینی باشیم و جز حضور معنوی خانه هنرمندان ایران، هیچ حمایتی نداریم او در عین حال با ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی خانه هنرمندان ایران خبر داد قرار است گلریزانی برای این مجموعه فرهنگی نیمه اسفندماه جاری برگزار می‌شود، در حالی که وظیفه شهرداری است که از این نهاد فرهنگی حمایت کند.

بیستمین نمایشگاه جشن تصویر سال در همه‌ بخش‌ها سه شنبه اول اسفند ( ساعت 17 ) آغاز می شود و نمایش آثار هر روز به جز شنبه‌ها برقرار است. جشنواره فیلم تصویر هم از ساعت نوزده با نمایش هم زمان فیلم کیارستمی مشغول کار است، در دو تالار شهناز و ناصری آغاز خواهد شد.

تماشای همه‌ فیلم‌های جشنواره فیلم تصویر برای عموم آزاد و رایگان است.١٧:٤٧ - سه شنبه ١ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٧٧٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٠٤گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است