سه شنبه ٠٤ آذر ١٣٩٩

آخرین اخبار :

  • هر جمعه در شبکه نمایش خانگی
  • برای سلامتی خود و دیگران ، لطفا ماسک بزنید
  • برای سلامتی خود و دیگران ، لطفا ماسک بزنید
  • برای سلامتی خود و دیگران ، لطفا ماسک بزنید
  • برای سلامتی خود و دیگران ، لطفا ماسک بزنید
  • اکران آنلاین  چاپ        ارسال به دوست

در چهاردهمین دوره برگزاری ؛

مستند بلند "گلابر ، کلارو" در سینماحقیقت دیده می شود

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ، این مستند روایتی است از سال‌‌هایی که گلابر روشا فیلمساز برزیلی در فاصله سال‌های 1970 تا 1976 به ایتالیا تبعید می‌شود. در این فیلم با استفاده از خاطرات اقوام، دوستان و همکاران فیلمساز، زندگی روشا در آن مقطع زمانی به تصویر کشیده می‌شود. فیلم همچنین مروری دارد بر وضعیت آخرین بازمانده‌اش کلارو که در رم به ضرب گلوله کشته می‌شود. "گلابر، کلارو" ضمن روایت تجربیات روشا و سایر هنرمندان دهه 70 ایتالیا، به موضوعات دیگری همچون سینمای مدرن، سینمای زیرزمینی، نئورئالیسم، و کنش‌گری سیاسی نیز می‌پردازد...

فیلمبردار و کارگردان این فیلم سزار منگتی است. اوگنیو بارسلونی نویسنده، ویلم دیاس تدوینگر و رناتو سیاسکا و بتو برانت تهیه‌کنندگان "گلابر، کلارو" هستند. این فیلم محصول سال 2020 برزیل است و پیشتر در جشنواره فیلم رم به نمایش گذاشته شده است.

سزار منگتی Cesar Meneghetti هنرمند تجسمی و کارگردان سینما، متولد سال 1964 در برزیل است که اصلیتی ایتالیایی دارد. رویاهای چرمی، 2984‌، موتوبوی، تروریست، مداخلات، کاخورو لوکو، برخی از آثار این فیلمساز است.

گفتنی است که بخش‌های مختلف بین‌المللی این دوره‌ سینماحقیقت به صورت غیررقابتی و در قالب نمایش‌های برخط (آنلاین) برگزار می‌شود. کوبریک به روایت کوبریک (گرگوری مونرو)، گشودن درهای سینما (نذار اندری)، مدینه فاضله وینتانیک (میرا برت- وینتانیک) از دیگر فیلم‌های بخش پرتره این دوره‌ سینماحقیقت است.

*‌مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.١٦:١٢ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٨٧٦٦٧    /    تعداد نمایش : ١٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است