دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨

آخرین اخبار :

  • تماشاخانه سپند
  • تماشاخانه ایرانشهر - سالن استاد سمندریان
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور
  • برنامه سینماهای کشور  چاپ        ارسال به دوست

از جمعه 20 مهرماه ؛

نمایشگاه سکوت رنگ برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، گروه هنری نیان(حامی کودکان کار) نمایشگاه سکوت رنگ را با 43 اثر نقاشی از 30 هنرمند از 20 تا 26مهرماه جاری در نگارخانه رسول مهر برگزار می کند.

در این نمایشگاه آثار نادیا سیاحی، الهام محمودی، نیلوفر محمودی، مریم حسینی نژاد، دامون گلریز، فروغ مؤدب، سونیا صادقی، نسرین رسولی، محبوبه لبافی، کیمیا نیک نفس، لاله علی خان فام، گلایل همایی راد، رضا رشید پور، مهدی لبافی، محمد فتحی، فهیمه فدوی، مونا بخت، فرزانه فدوی، نغمه عباسی، زهره صمدبین، نسرین عطایی، ناهید عطایی، الناز پور سهراب، مژگان اصلیان، مریم سلطانیه، یلدا نعیمیان، رامونا ایزدی یار، صفوره دکایی، طاهره مرادنیایی و الناز خوشروی به نمایش گذاشته می شود.

نمایشگاه سکوت رنگ ساعت 16 روز جمعه 20 مهرماه در نگارخانه رسول مهر در سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان مطهری شمالی، کوی ارغوان، بلوار مروارید افتتاح می شود و تا 26مهرماه ادامه دارد.

مونا بخت مدیر اجرایی نمایشگاه سکوت رنگ در یادداشتی برای نمایشگاه نوشته است: هنر و زیبایی شناسی همواره در تمام ادوار تاریخی مورد توجه قرار گرفته است. هر اثر هنری، بیانگر دیدگاه خاصی از هنر است. درست به مانند آثار نمایشگاه حاضر كه دیدگاه‌های متنوع از هنر، به راحتی قابل رویت است و همچنین این رویداد گامی سودمند برای بهره‌مندی از هنر نقاشی در برگزاری رخدادی هنری و فرهنگی است. رنگ‌ها در عین سكوت و بی صدایی همانند كلمات دارای مفاهیم هستند. همانا مفاهیمی كه، وقتی با روح و جوهره وجودی هنرمند در هم می‌آمیزد، فضای حظ بصری را در بیننده ایجاد می‌كند. در واقع آثار موجود در این نمایشگاه، بیانگر روح وجودی نقاش است. آثاری با رویكرد‌های مختلف با تركیب بندی‌های متفاوت، بعضی با دیدی موشكافانه و به تعبیری با استفاده از كهن‌ترین تعریف هنر، درصدد تقلید از عالم هستی هستند و بعضی دیگر با نگاهی سنت شكنانه و بیان احساس به چالش كشیدن واقعیت‌های موجود را دنبال می کنند.

آثار موجود در این نمایشگاه به دنبال روایت یا تحلیل نیستند، بلکه ایجاد احساس از طریق اشكال، خطوط، نشانه‌ها و رنگ‌ها را دنبال می کنند.

گروه نیان سعی دارد با برپایی نمایشگاه (سکوت رنگ)، هنر را به عنوان یکی از وجوه فرهنگی که حاصل بلوغ فکری و توان هنرمند است ، به نمایش بگذارد.١٧:٤٣ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٦٢٧    /    تعداد نمایش : ١٠٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است