جمعه ٠١ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

جمعه 7 بهمن ماه ؛

شخصیت و آثار استاد محمد رضا لطفی در رادیو ایران مرور می شود

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه "عندلیب" بیان كرد: از زمان های دور آموزش سینه به سینه یکی از مهم ترین راه های انتقال دانش و هنر موسیقی ایران از اساتید و هنرمندان بزرگ به نسل های بعد بوده است و گرچه از دهه های سی و چهل کم کم آموزش موسیقی به روش های مدرن هم در کشور ما باب شد اما همچنان اساتید بزرگی از روش قدما برای آموزش موسیقی استفاده کرده و می کنند.

مبشری افزود: در میان بزرگان موسیقی این سرزمین استاد محمدرضا لطفی یکی از تاثیرگذارترین موسیقیدان های متاخر بوده است که به روش قدما موسیقی را فراگرفت و به همین شیوه شاگردان بسیاری را تربیت کرد که جامعه موسیقی کشور ما از حضور و هنرشان بهرمند است .

استاد لطفی از چهره‌های تأثیرگذار موسیقی ایرانی بود و با خلق آثاری چون «ایران ای سرای امید»، «کاروان شهید»، «برادر بی‌قراره» و «عشق داند» به میان تودهٔ مردم راه یافت.

مبشری افزود: در"عندلیب" این هفته به شخصیت،آ ثار و روشی که استاد محمد رضا لطفی در طول عمر پر بار هنریشان از خود به جا گذاشتند خواهیم پرداخت و آثاری شنیدنی نیز تقدیم همراهان این  برنامه می شود.

گفتنی است "عندلیب" ویژه برنامه موسیقایی رادیو ایران به تهیه كنندگی و نویسندگی سعید مبشری و گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی جمعه ساعت ۲۲:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود.١٦:٣٢ - جمعه ٧ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ١٠٠٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٥١سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است