دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

به میزبانی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر مشهد ؛

چهارمین اردوی فیلم‌سازی "ایده تا تولید" در مشهد برگزار می‌شود

سینمای نو > سرویس فیلم های کوتاه و مستند - محمد جوادیفر     

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، چهارمین اردوی فیلم‌سازی "ایده تا تولید" با دعوت از ۱۵ فیلم‌ساز از دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در منطقه شمال شرق کشور، به میزبانی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر مشهد و با همکاری موسسه فرهنگی شهرآرا مشهد، به‌مدت یک هفته از تاریخ 28 بهمن تا 6 اسفندماه ۱۴۰۱ در مشهد برگزار می‌شود.

این اردوی تخصصی فیلم‌سازی فیلم کوتاه ، با محوریت سه ژانر «علمی تخیلی»، «کمدی» و «ملودرام» برگزار شده و قصد دارد فیلم‌سازان شرکت‌کننده را به‌شکل کارگاهی با حضور سه مربی برجسته هدایت کند تا ایده‌ها و طرح‌های این ۱۵ فیلم‌ساز مورد بررسی و کار تخصصی قرار گرفته و به فیلم‌نامه کوتاه تبدیل شوند.

گفتنی است، طی این اردو، فیلم‌سازان در گروه‌های ۵ نفره که هر گروه زیر نظر یک استاد و با محوریت یک ژانر فعالیت می‌کند، اقدام به ساخت ‌سه فیلم کوتاه به صورت گروهی، خواهند کرد.

انجمن سینمای جوانان ایران و موسسه فرهنگی شهرآرا از تولید این سه فیلم کوتاه نیز حمایت مالی می‌کنند.

شایان ذکر است، دارا بودن ۲۰ تا ۳۵ سال سن، ساخت حداقل یک فیلم کوتاه و گذراندن دوره فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران و ارائه یک طرح چند خطی (لاگ لاین و سیناپس فیلم‌نامه) در یکی از این سه ژانر «علمی تخیلی»، «کمدی» و «ملودرام» که قابلیت اجرای ۹ روزه در شهر مشهد را داشته باشد و ارسال نمونه فیلم‌ساز به عنوان شروط شرکت در این دوره تخصصی عنوان شده است.

این اردو با حضور ۶ استان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و مازندران برپا خواهد شد و ۱۵ فیلم‌ساز شرکت‌کننده در این اردو از انجمن سینمای جوانان شهرهای مشهد، سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت‌حیدریه، بجنورد، بیرجند، گرگان، سمنان، شاهرود، ساری و چالوس دعوت می‌شوند.

لازم به ذکر است، مانند سه اردوی فیلم‌سازی بوشهر، همدان و اردبیل، سه استاد در چهارمین اردوی فیلم‌سازی «ایده تا تولید» مشهد، همراه فیلم‌سازان هستند.

چهارمین اردوی فیلم‌سازی «ایده تا تولید» به‌میزبانی انجمن سینمای جوانان مشهد و موسسه فرهنگی شهرآرا مشهد با همکاری شهرداری مشهد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی از تاریخ 28 بهمن تا 6 اسفندماه ۱۴۰۱ در مشهد برگزار خواهد شد.١٨:٤٣ - جمعه ١٤ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ١٠٠٩٣٥    /    تعداد نمایش : ١٤٣سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است