شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨  چاپ        ارسال به دوست

غلامرضا رمضانی ، کارگردان سینما :

نمایش "جادوی پاهای من " دلنشین و مهربان و آموزنده است

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، رمضانی در این یادشت کوتاه نوشته است:

نمایش جادوی پاهای من کار مشترک زهرا شایان فر و سیاوش قلعه وردی روزهای پنجشنبه و جمعه در عمارت نوفل لوشاتو اجرا دارد .

" جادوی پاهای من " ، جادوی  درگیری نفس به نفس و تنگاتنگ تماشاگران خردسالش هست با معمایی که نمایش طرح می کند .

از همان بدو شروع نمایش هنرمندان خوش ترکیب و خوش ذوق و شیرین نمایش ، مخاطب خود را به چالش همراهی می کشانند . رازهای مگوی درون متن اندک اندک در شکل سایه های وسیع و چند وجهی صحنه ، دست یافتن به کلید حل معمای نهفته را مشکل می سازد.

ضرب آهنگ‌نرم و لطیف و فضای بسیار نزدیک به دنیای خردسال با اشکال هندسی و خرامان حرکات بازیگران جایی برای خلسه و تاخیر و فرسایشی بودن نمایش نمی گذارد و هر دم که جلو می رود مخاطب فقط کم مانده رها شود میانه سن و همدوش بازیگر اصلی اش خورشید شایان فر برای دست یافتن به حقیقت حرکت کند.

ترکیب صحنه ها با موسیقی گرم و طراحی مطلوب لباس ها نشان می دهد که کارگردانان برای رسیدن به ذائقه کودک تاملی خاص داشته اند . در مسیر نمایش و گام به گام پازل ها کنار هم چیده می شود . جادوی پاهای نقش اصلی ما را در روند پیشرفت کمک می کند .

برای بچه ها به سلامت نمایشی به صحنه بردن سخت است و کمی جرات و جسارت می خواهد که فارغ از ادبیات غلط و فضاهای بی دلیل و سطحی با موسیقی های سخیف و دست کم گرفتن مخاطب کودک بتوان نمایشی سرپا و سالم به صحنه برد . این مهم که دغدغه کارگردانان و نویسندگان نمایش اموزش مهارت و تربیت فکر کردن بوده به خوبی در طول نمایش مشاهده می شود. این دست آورد به شدت برای من شوق آور بود که از میانه ، نمایش کودک و خردسال مشارکت می کنند تاجایی که به روی صحنه‌ می روند و خودشان می شوند بازیگران نمایش و تماشاگران نمی دانند تماشاچی بودند یا بازیگر ... مخاطب غیر کودک هم با شوق زده گی می ماند از این  شکل اجرا.

در کل نمایش "جادوی پاهای من " دلنشین و مهربان و آموزنده است و گام خوبی در روند تئاتر کودک محسوب می شود. برای این که باورتان بشود حتما با بچه ها به دیدن نمایش بروید ‌ .١٢:٠٨ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧٣٣٢٣    /    تعداد نمایش : ١١١سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است