شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

در قالب شش اجرای صحنه ای ؛

برنامه تالارهای نمایشی تئاتر شهر تا پایان سال 1401 اعلام شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، شش اجرای صحنه ای تا روز دوشنبه بیست و دوم اسفند ماه سال 1401 در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

در تالار چهارسو نمایش « دَر و گَبر و یک قرص نان» به نویسندگی و کارگردانی داود فتحعلی بیگی و بازی حمیدرضا معدنکن، امیرآزاد روستا، فاطمه رضا خانی، محمد رمضانی، کیانوش حاتمی، ساغر نوروزی، محمد حاج محمدی، مصطفی خدابنده لو، علی صابر، آرش اعظمی، ثنا آزاد روستا، امیر علی بهاری ساعت 19 به مدت زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «انوشیروان، برای درمان بیماری خود وارد شهر مشهد می شود، پیر روشن ضمیر از وی طلب قرص نانی می کند، قصه از جایی شروع می شود که در شهرزنی را برای دزدیدن قرص نانی مجازات می کنند»

در تالار قشقایی مجموعه نیز دو اثر نمایشی طی نوبت های زمانی مختلف پذیرای علاقه مندان تئاتر هستند.

نمایش «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمد خانی و بازی حسین احمدخانی ، فاطمه زمانی ، شیوا اربابی ساعت 18:15 با مدت زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان میزبان مخاطبان تئاتر در تالار قشقایی  است.

در خلاصه داستان نمایش آمده است:«مرد برگشته است اما انباشته از مهمات است. »

«آلاء» عنوان دیگر نمایش تالار قشقایی به نویسندگی و کارگردانی محمد کاظم تبار و بازی مرجان آقا نوری است که ساعت 20:15 با مدت زمان 40 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان روی صحنه تالار قشقایی پذیرای تماشاگران تئاتر است.

در توضیح این نمایش که با استفاده از فیگورها و حرکات اریال یوگا در ایران روی صحنه رفته، آمده است: «چیزی تا سحر نمانده، لحظه وداع اندوهگین نیست. هنگامه ای که شوق رسیدن در آن باشد. اکنون که جدایی بینمان جاری است. من به طلوع خورشید وصالمان ایمان دارم. به خنده های ممتد کنار هم، به دستانی که دوباره هم قسم خواهند شد و عشق تبلور وجودی مان می شود.»

تالار سایه مجموعه نیز طی روزهای پیش رو میزبان مخاطبان تئاتر با دو اثر نمایشی است.

نمایش «قویتر» نوشته آگوست استریندبرگ و کارگردانی جواد تولمی یکی ازآثار نمایشی تالار سایه است که هر روز غیر از شنبه ها ساعت 18:30 به مدت زمان 45 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان روی صحنه می رود.

آرزو صراف رضایی(بازیگر)،مریم قلهکی (صداپیشه)،آنا نمکچیان ، ساجده باقری، مطهره قدسی زاده (عروسک گردانان) برخی ازعوامل اجرایی نمایش را تشکیل می دهند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «قویتر در فضایی سورئال و با حال و هوایی فانتزی - عروسکی با محوریت زن، به بررسی مواجه ذهنی و رویا پردازانه یک زن با رویدادهای فردی، خانوادگی و اجتماعی پیش او می پردازد. رویدادهایی که در چارچوب مثلثی عشقی روی می دهند. در این میان تشخیص فرد قوی و پیروزمند میدان نه تنها مشکل بلکه دور از ذهن می شود.»

«همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» نیز دیگر نمایش به صحنه رفته در تالار سایه به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی غلامرضا عربی است که این روزها با حضور هنرمندان نابینا و کم بینای کشورمان میزبان مخاطبان تئاتر است.

 در این نمایش که ساعت 20 با مدت زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان روی صحنه می رود مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری به عنوان بازیگر حضور دارند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «قهرمان به همراه اسبش تاریخ را در می نوردد عاشق می شودو در این عاشقی اسبش را قربانی می کند. معشوقه اش را هم از دست می دهد و در انتها در اوج تنهایی مسیری می یابد . این راه روزنه ای است برای آینده ای روشن»

«هایکوی پارو زن یکدست» هم دیگر تئاتر به صحنه رفته در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر است که این روزها به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و عروسک گردانی علیرضا دهقانی، ماندانا عبقری، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، فاطمه سیفی، صدف صمدی  ساعت 19:30 با مدت زمان 75 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان میزبان علاقه مندان تئاتر است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: « ماسافومی ناکازاکی پسرکی تنها در جریان جنگ جهانی دوم با یک موج بلند سونامی به جزیره ای ناشناخته برده می شود. در آن جزیره با پرنده ای که درنای آرزوهاست و یک خرچنگ آشنا می شود. او تا رسیدن پدرش، پاروزن یکدست، روزهایی پرماجرا را پشت سر می گذارد و به مفاهیم عمیقی از خودشناسی دست پیدا میکند. ماسافومی زیبایی صلح و آرامش را در جزیره ای پر از عشق، به دور از مصایب دنیای پر از جنگ آدم بزرگها در کنار درنای سپید آرزوها که او را قاقا مینامد، کشف می کند. جزیره ای که یافتنش برای یکایک آدمهای جهان، آرزویی است محال.»
١٧:٢٥ - يکشنبه ٧ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ١٠١٣٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٥٣سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است