پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

سحر ابراهیم داور بخش قانون پانزدهمین ؛

تلاش شرکت‌کنندگان جشنواره ملی موسیقی جوان ستودنی است

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، سحر ابراهیم داور بخش قانون این دوره از جشنواره در خصوص سطح کیفی آثار شرکت کنندگان گفت: اولین چیزی که باعث خوشحالی من شده و بسيار توجه من را جلب کرده، تعداد بالای هنرجویانی است که در زمینه نوازندگی ساز قانون فعالیت می‌کنند و مشتاقانه در اين جشنواره شركت كرده اند. چرا که ساز قانون سازى است بسیار مهجور و این تعداد شرکت‌کننده نشان از توجه ويژه جوانان به اين ساز دارد و اينكه اين نوازندگان به سطح كيفى قابل قبولى برای حضور در اين جشنواره رسيده اند.

وی در خصوص نكات مثبت و منفی شركت كنندگان افزود: بیشترین مشکل در زمینه ردیف‌نوازی و درك آن و همچنين بداهه نوازى بر اساس رديف بود. هر چند که ردیف‌نوازی نیازمند تجربه است و بایستی با وقت و دقت بیشتری در این زمینه کار شود تا هنرجويان بتوانند در مسیر درست قدم بردارند. در تقابل با اين امر، شاهد درک صحيح ریتم‌ تعدادى از هنرجويان نيز بودم كه با وجود سن كم اين عزيزان، قابل ستایش بود.

داور بخش قانون پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان درباره تاثیر جشنواره در ایجاد انگیزه و علاقه بین نسل جوان اظهار داشت: حضور در جشنواره قطعاً تاثیر زیادی برای نوازندگان نسل جديد دارد. زيرا حس رقابتی که با يكديگر دارند و تلاش و جنب و جوشی که بین آنها ایجاد می‌شود بسيار موثر است و موجب پيشرفت اين دسته از نوازندگان مى شود. در واقع جایگاه جشنواره به گونه‌ای است که نوجوانان و جوانان تمایل دارند خودشان را به سطح كيفى آن برسانند و برای دستيابى به اين امر، طبیعتاً تلاش بیشتری می‌کنند.

وی ادامه داد: من معتقدم هر چقدر تعداد جشنواره‌هايى از اين دست، بیشتر شود هنرجويان و نوازندگان انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند چرا که می‌دانند در محيطى مثل جشنواره امكان دیده شدن پيدا مى شود. فارغ از در نظر گرفتن شرایط مربوط به بيمارى کرونا، متاسفانه کار اجرایی جوانان به چشم نمى آيد. بنابراین برگزاری چنين جشنواره‌هایی مانند جشنواره موسیقی جوان کمک شايانى است در این زمینه که علاوه بر دیده‌شدن نوازندگی‌ نسل جوان، موجبات هر چه بيشتر پيشرفت آنها نيز فراهم شود.

سحر ابراهیم با بیان اینکه تلاش شرکت‌کنندگان ستودنی است، گفت: من از برگزارکنندگان جشنواره خصوصاً آقاى هومان اسعدى تشکر می‌کنم که در شرایط سخت کرونا این جشنواره را زنده و برقرار نگه داشته‌اند.

این نوازنده قانون در خاتمه ضمن ابراز خرسندی از ادامه‌ یافتن برگزاری جشنواره موسیقی جوان خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره موسیقی جوان در هر دوره‌ای تجربیات گسترده‌ای را برای شرکت‌کنندگان، برگزارکنندگان و داوران به همراه دارد. حضور امسال من در بخش داورى جشنواره جوان، برایم بسيار خوشایند بود و امیدوارم هرسال این جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود.


٢١:٠٠ - چهارشنبه ١ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٩٤٥١٢    /    تعداد نمایش : ١٩٥سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است