شنبه ١٨ آذر ١٤٠٢  چاپ        ارسال به دوست

در بخش طرح و ایده و نمایشنامه برای فضاهای بیرونی ؛

داوران پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، عبید رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان طی احکام جداگانه‌ای، نادر برهانی مرند، رحمت امینی و علی ظفر قهرمانی‌نژاد را به عنوان داوران بخش "طرح، ایده و نمایشنامه برای فضاهای بیرونی" پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان منصوب کرد.

بخش مسابقه طرح و ایده و نمایشنامه برای فضاهای بیرونی سال جاری به پیشنهاد دبیر و در راستای اهداف آموزشی و پژوهشی جشنواره خیابانی مریوان به سایر بخش‌های دیگر جشنواره اضافه شد.

عبید رستمی دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اعلام کرد: در راستای حمایت، پرداختن و اهمیت دادن به طرح و ایده به عنوان نقطه شروع در اجراهای بیرونی و دیگرگونه‌های اجرایی و همچنین توجه دادن هنرمندان تئاتر خیابانی در فرایند رسیدن به اجراهای فاخر و ماندگار از تمرین نگاری طرح و ایده اولیه، بخش مسابقه طرح، ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی به سایر بخش‌های جشنواره اضافه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و دبیر جشنواره پانزدهم افزود: این بخش به منظور کمک و گسترش به ادبیات نمایشی دیگرگونه‌های اجرایی و هنرهای اجرایی بینارشته ای به جشنواره اضافه شده و خوشبختانه این بخش با استقبال هنرمندان شاخص و نیز چهره‌های جوان و دست به قلم مواجه شده و امیدوارم سبب ارتقای ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی گونه‌های مختلف تئاتر خیابانی شود.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به دبیری عبید رستمی از 5 تا 10 آبان ماه در حال برگزاری است. ١٣:٠٥ - يکشنبه ٩ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٩٣٥٠٥    /    تعداد نمایش : ١٨٤سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است