يکشنبه ٢٤ تير ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

برای نخستین بار در هنرهای نمایشی ایران ؛

شهردار، دبیر اجرایی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره‌‎کل هنرهای نمایشی، با پیشنهاد دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و موافقت مدیرکل هنرهای نمایشی، سامان سعیدی، شهردار مریوان به عنوان دبیر اجرایی این رویداد هنری معرفی شد.

این برای نخستین بار است که در عرصه هنرهای نمایشی ایران، شهردار یک شهر مسئولیت اجرایی برگزاری جشنواره‌ای تئاتری را برعهده می‌گیرد.

در همین ارتباط کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی، یکشنبه یکم مرداد، با رحمان هوشیاری (دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان) و سامان سعیدی (شهردار مریوان) دیدار کرد.

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی در این دیدار گفت: «جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان الگوی برگزاری بسیاری از جشنواره‌های تئاتری است. طی دوره‌های پیشین هم‌افزایی و همبستگی بین مردم و گروه‌های نمایشی و همچنین دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این رویداد هنری اتفاق خوبی رقم زده است که آوازه جشنواره را به دیگر کشورها هم رسانده است.»

او با تاکید بر اهمیت حضور مدیران شهری در روند برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری ادامه داد: «حضور شهردار یک شهر و تعامل او با هنرمندان نقش بسیار مهم و بسزایی در هویت‌سازی و بهره‌برداری‌های فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی یک رویداد هنری دارد.»

مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه همکاری هرچه بیشتر بین مدیران استانی از شاخصه‌های اصلی برگزاری جشنواره‌های هنری است، افزود: «جشنواره‌های فرهنگی و هنری باید آورده اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم داشته باشند. قطعا مدیران و مسئولان دغدغه‌مند در این مسیر تاثیرگذارند و حضور آن‌ها باعث می‌شود مردم نیز با استقبال بیشتری پذیرای هنرمندان باشند.»

نظری در پایان سخنانش بر حمایت اداره‌کل هنرهای نمایشی از برگزاری هرچه بهتر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، حکم دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به سامان سعیدی، شهردار این شهر اهدا شد. 

متن این حکم به شرح زیر است:

«جناب آقای سامان سعیدی

شهردار محترم مریوان

نظر به سوابق ارزشمند جناب‌عالی در عرصه‌های فرهنگی و هنری به ویژه در مدیریت شهری، به موجب این حکم به عنوان «دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان» که از مورخ 11 تا 17 مهرماه 1402 برگزار می‌شود، منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و تعامل با اساتید و هنرمندان ارجمند و صاحب تجربه، ادارات، ارگان‌ها و نهادهای مربوطه و بسیج همه امکانات شهری در برگزاری شایسته این رویداد بزرگ که نشان بین‌المللی استان فرهنگی کردستان است، پیروز و سربلند باشید.»

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از 11 تا 17 مهر 1402  یه دبیری رحمان هوشیاری در شهرستان مریوان برگزار می‌شود.١٢:٠٥ - سه شنبه ٣ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٣٧٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٤سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است