پنج شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط حامد امجدیان ؛

کتاب موسیقایی "هفت شهر نی" منتشر شد

سینمای نو > سرویس موسیقی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، حامد امجدیان آهنگساز، مؤلف و نوازنده ساز عرفانی نی، از انتشار تازه ترین کتابش تحت عنوان "هفت شهر نی" خبر داد که این کتاب شامل هفت سفر عرفانی برای انسان ، نُت‌های ردیف موسیقی ایران با ذکر مثال برای هر گوشه، 51 قطعه ضربی، 50 درس مقدماتی، داستان‌ها و خاطرات شیرین استادانی چون محمد موسوی و محمدرضا شجریان است و در 434 صفحه با جلد گالینگور چاپ و منتشر شده است.

مؤلف در ابتدای کتاب و قبل از ورود به مباحث موسیقی، از هفت سفر اخلاقی - عرفانی برای انسان سخن می گوید که از آن به «اسفار هفتگانه نی نوازان» یاد کرده و عنوان می کند: «کاش هر انسان و به طور اخص اهالی موسیقی ایرانی قبل از این که سازی به دست گیرند، از این هفت شهر به سلامت بگذرند تا دلشان محیای پذیرش اسرار گردد. سفرهایی با عنوان سفر از شهر خودشنیداری به حقیقت شنیداری، سفر از شهر تقلید به شهر تحقیق، ورود به شهرعشق و برپایی ضیافتِ امجد و ... .»

این ردیف دان و محقق فلسفه که پیشتر کتابِ «قوانین و مقررات مرتبط با بازار سرمایه» را به چاپ رسانده، از انتشار کتاب دیگرش تحت عنوان «مکتب آنتی سوسولیست» که ساختاری وسیع و بنیادین را در حوزه افکار انسانی بیان می کند، خبر داد.

شایان ذکر است که تمام نت‌های موجود در کتاب «هفت شهر نی» توسط مؤلف با ساز نی اجرا گردیده و از طریق «اپلیکیشن جامع نی نوازی» در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.١١:٥٠ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٨٢٨١٦    /    تعداد نمایش : ١٢٩سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است