چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی سیما ؛

فیلم های سینمایی و تلویزیونی انتخابی شبکه 2 در آخر هفته اعلام شد

سینمای نو > سرویس تلویزیون

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و اعلام روابط عمومی سیما ، مشخصات فیلم های در نظر گرفته شده برای پخش از شبکه 2 سیما به شرح زیر است :

فیلم سینمایی "مقاومت" به کارگردانی احمد نیک آذر ، جمعه 31 شهریورماه ، ساعت 00:35 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: با آغاز جنگ، یک گروه داوطلب قصد رفتن به آبادان را دارند، تا در شکستن محاصره شهر سهیم باشند. جاده‌های اصلی منتهی به شهر، در دست عراقی هاست و هواپیماهای شکاری شان، شهرها و دیگر مواضع اطراف آبادان را برای جلوگیری از نیرورسانی زیر بمباران گرفته است. افسر فرمانده، انتقال داوطلبان به آبادان را ناممکن می‌داند، و آنها را به صبر و انتظار در نوبت دعوت می‌کند. گروه، پس از پنج روز انتظار درصدد رساندن خود به آبادان به هر قیمت می‌شود و بنا به پیشنهاد یکی از داوطلبان، تصمیم به سفر از راه دریا می‌گیرند. آنها با بستن یک قایق به لنج یکی از ناخداهای محلیب، شبانه به سمت آبادان حرکت می کنند، اما ...

زنده یاد هادی اسلامی، ایرج طهماسب، محمود جعفری، زنده یاد کریم اکبری مبارکه و محسن شایان فر در فیلم سینمایی مقاومت نقش‌آفرینی کرده‌اند.

**************************************************

فیلم سینمایی "نوروز" به کارگردانی سیدرحیم حسینی، جمعه 31 شهریورماه ، ساعت 08:15 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید : با آغاز جنگ تحمیلی عملیات عمرانی جهاد سازندگی به برخی از روستاها متوقف می شود و مشکل مردم روستای نوروز ، بسیجی دانش آموز، در تهیه آب شرب زمانی دو چندان می شود که همه مردان روستا به جبهه اعزام می شوند. نوروز در یکی از عملیات ها در منطقه جنگی، تانکر آب دشمن را به غنیمت می‌گیرد و قصد دارد از آن برای آب رسانی به روستای خود استفاده کند که با مخالفت مش حیدر، فرمانده یگان مواجه می شود. او شبانه تانکر را برداشته و به سمت زادگاه خود در لرستان به راه می افتد. نوروز، تانکر را در حین تعقیب و گریز با فرمانده و راهزنی که بین راه با او همراه شده، با چنگ و دندان محافظت می کند اما ...

جهانبخش سلطانی، مظاهر نصرالهی، زنده یاد جمشید اسماعیل خانی و سیدناصر امامی در فیلم سینمایی نوروز بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم تلویزیونی جدید "وِل وِله" به کارگردانی امین امانی ، جمعه 31 شهریورماه ، ساعت 17 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: شاهین یک پسربچه ول وله است که هر روز در مدرسه و خانه خرابکاری می کند و به حرف هیچ کس گوش نمی دهد، پدر و مادرش شاغل هستند و وقت مناسبی برای او نمی گذارند و فکر می کنند که او بیش فعال است، عمه شاهین که استاد روانشناسی است توصیه می کند تا او را به روستای محل زندگی مادربزرگش ببرند تا با آزادی بیشتر بازی کند، او یک دانشجوی خودش به نام افروز را برای مراقبت از شاهین معرفی می کند، شاهین که به بازیگوشی های پرخطرش ادامه می دهد با کمک افروز تغییرات بهتری می کند، تا این که پدر و مادرش به روستا می آیند تا او را برگردانند که شاهین فرار می کند و ....

نگین معتضدی، بهرام ابراهیمی، بهراد خرازی، فرشید نوابی، شیوا خسرومهر، مبین رستگار، فریبا امینیان، برسام سلیمانی، سارا قربانی، صغری آدینی، بیژن رسولی، بهشته آلیان و آدرینا افشار در فیلم تلویزیونی ول وله بازی کرده اند.

**************************************************

فیلم سینمایی "سرو زیر آب" به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر ، شنبه 1مهرماه ساعت 00:35 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی گناهی‌اش و بازگشت آرامش سفر بلندی را آغاز می‌کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آنها را تغییر می‌دهد.

بابک حمیدیان، مینا ساداتی، شهرام حقیقت دوست، رضا بهبودی، همایون ارشادی، مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد، ستاره اسکندری، فرخ نعمتی و مسعود رایگان در سرو زیر آب بازی کرده اند.١١:١٥ - پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤٨٩٦    /    تعداد نمایش : ١٨٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است