چهارشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٢

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با عنوان "بیگانگی" ؛

گالری اعتماد میزبان نمایشگاه قدرت الله عاقلی می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه ، قدرت الله عاقلی درباره نمایشگاه "بیگانگی" گفت: بیگانگی بیست و هشتمین نمایشگاه مجسمه انفرادی من است و در این نمایشگاه مجموعه ای از 15 مجسمه برنزی را که در سه سال اخیر خلق کرده ام را به نمایش می گذارم.

او درباره چرایی انتخاب عنوان بیگانگی برای این مجموعه خاطر نشان کرد: من سال هاست که تمرکزم را بر روی مفهوم گذاشته ام و خود را هنرمندی مفهوم گرا می دانم و همواره از جهان پیرامونم ایده خلق آثارم را می گیرم. در جهان امروز هر یک از آدم ها به نوعی تلاش می کنند از خود و هویت شان فاصله بگیرند و به نوعی دچار نوعی استحاله و بیگانگی از خود هستند و من در این مجموعه تلاش کرده ام به نوعی این بیگانگی را دست مایه خلق آثارم قرار دهم.

عاقلی ادامه داد:مجسمه های این مجموعه برآمده از ساختار کلاسیک مجسمه سازی هستند و هر یک نیم تنه انسان هستند که بر روی این فیگورها جزییاتی اضافه شده اند.هر یک از مجسمه های این مجموعه که در ابعاد 90 در 50 در 30 خلق شده اند، سه تا پنج نسخه دارند.

عاقلی در بخشی از استیمنت این نمایشگاه نوشته است: «عصر حاضر عصر سنت های فردیست. در این دوران هنرمند درک و باورهای شخصی خود را از جهان پیرامون بیان می کند. به نظر می رسد که در حال حاضر جنبش های عمده از بین رفته اند و ما در عین بیگانگی در ارتباط با یکدیگر با هجوم درون مایه ها و روندهای شخصی مواجه هستیم.

دیگر هیچ فلسفه زیباشناسی خاصی حکم فرما نیست. گویی مدرنیسم پایان یافته و جریان پست مدرن با- نگاه انتقادی اش به مدرنیزم-، بنا بر گفته منتقدان هنرهای تجسمی؛ دیگر از مد افتاده باشد. دلمشغولی هنرمند معاصر، در جستجوی برقراری ارتباط با گروهی عظیم است. در پی این مسیر شیوه های فردی آنها گاه به یکدیگر نزدیک و گاهی از هم فاصله می گیرد. در این میان برقراری ارتباط بین سبک های تاریخی با مفاهیم نو و خلاقانه، گرایش هایی را بوجود آورده که گامی نو در بیان سنت، روایت و خلاقیت محسوب می شود هر چند عناصر اخیر نسبت به گذشته به شکلی کاملا متفاوت بکار گرفته شده اند. وقتی همه عناصر با یکدیگر جمع می شوند به تناسباتی دست می یابند که قدرت دارد تا روح بیننده را با هیجانات مختلف تحریک کند.

گاهی هنرمند معاصر در قالب منحصر بفردی به زیبایی کلاسیک اهمیت داده و آن را به مثابه یک  ایدئولوژی در آثارش مورد استفاده قرار می دهد. گویی به یک قلمرو جاودانی به موازات زندگی این جهانی باور دارد و با فراخواندن آرامش باستان، بیگانگی ناهنجار مدرنیسم را به چالش می طلبد.

قدرت الله عاقلی متولد 1347 جلفا است، دیپلم نقاشی از هنرستان تجسمی پسران است. او موسس و دبیر سایت جامع تخصصی و پژوهشی ایران مجسمه است. او تاکنون در بیش از 220 نمایشگاه گروهی آثارش را در ایران، هلند، فرانسه، مراکش،انگیلس،ایتالیا، قطر،اتریش و آمریکا به نمایش گذاشته است. آثار او به بینال های متعددی راه پیدا کرده است.

گالری اعتماد همه روز جز دوشنبه ها، از ساعت ۱۲ ﺗﺎ ۸ ﺷﺐ میزبان علاقه مندان است.

گالری اعتماد در ﻣﯿﺪان ﻫﻔﺖ ﺗﯿﺮ، ﺧﯿﺎﺑﺎن ﻣﻔﺘﺢ ﺟﻨﻮﺑﻰ، ﺑﻦ‌ﺑﺴﺖ ﺷﯿﺮودى، ﭘﻼك ۲۵ واقع شده است.١٦:٢٠ - پنج شنبه ٢٠ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٥١٣    /    تعداد نمایش : ٩٨گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است