يکشنبه ١٣ آذر ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

تحت عنوان "آنچه از تو به یاد دارم" ؛

آثار جدید هادی روشن‌ضمیر به نمایش در می آید

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه،؛ جدیدترین آثار هادی روشن‌ضمیر در نمایشگاهی تحت عنوان "آنچه از تو به یاد دارم" در گالری ساربان به نمایش درخواهد آمد.

در این نمایشگاه مجسمه‌های روشن‌ضمیر که با کلمه عشق و با این مفهموم ارایه شده‌اند، ساختاری دیگر از پیچ و تاب‌های عاشقانه این هنرمند که پیشتر از وی نقاشیخط‌هایی با همین موضوع دیده بودیم به نمایش درخواهد آمد. در این نمایشگاه از این هنرمند 36 مجسمه رونمایی خواهد شد.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: عشق در نگاه من همچون شعر حافظ است که هر کس به فراخور حال خود آن را تفسیر می‌کند. زمانی که آثار خط و نقاشیخط می‌ساختم برآن بودم که از عشق به عنوان یک عنصر در کارم استفاده کنم، اما به نظرم این مفهوم در فضای دوبعدی نمی‌گنجید و نیاز به عرصه دیگری برای خودنمایی داشت. سعی من بر این است که کنش بین عشاق را روایت کنم یا تصویری از معشوق بسازم، چنان‌که هر یک از ما تصویری از محبوب در ذهن داریم. عشق‌های من تصاویری ملموس از معشوقند و مخاطب می‌تواند با آنها هم‌ذات پنداری کند و خود را در کسوت عاشق یا معشوق بیابد که هر لحظه به شکلی بت عیّار برآید فارغ از ارجاع به عرفان و فلسفه شرق و غرب، مایلم به سادگی به مخاطب یادآور شوم که عاشق باش و عشق بورز چون با عشق همه چیز زیباتر خواهد بود: زنهار بجز عشق دگر شغل نگیری

روشن‌ضمیر در شهر بجنورد متولد و از نسل دوم هنرمندان جریان نقاشی‌خط به شمار می‌آید. او از دوران کودکی به خوشنویسی علاقه پیدا کرد و در انجمن خوشنویسان نزد اساتیدی همچون علی شیرازی و غلامحسین امیرخانی تعلیم دید.  نهایتاً موفق به کسب درجه‌ ممتاز خوشنویسی از این مرکز شد. از اوایل دهه‌ 1380 روشن ضمیر به نقاشی‌خط علاقه پیدا کرد و دست به تجربه‌هایی در این زمینه زد. این هنرمند تا کنون نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی در داخل و خارج از کشور داشته است. آثار او در گالری‌های ایرانی نظیر ساربان، سعدآباد، شمس و پردیس ملت و نیز آرت‌فر موناکو به نمایش درآمده است. همچنین آثار او طی سال‌های 2006 و 2012 در مراکز هنری کشورهای قطر، روسیه و اندونزی حضور یافته است.

اولین حضور آثار روشن ضمیر در حراج‌ها به خرداد 1391 (مِی 2012) و اولین دوره‌ حراج تهران بازمی‌گردد. آثار او تا سال 2021، 6  مرتبه در حراج‌های داخلی حضور یافته  و  100 درصد آثارش به فروش رسیده است. در این بین گرانترین اثر او (یکی از مجسمه‌های برنزی مربوط در حراج تهران به مبلغ 10000 دلار چکش خورده است.

این نمایشگاه جمعه سی‌ویکم تیرماه ساعت 16 تا 20 افتتاح و تا دوشنبه دهم مرداد ماه 1401 در گالری ساربان به آدرس: سهروردی شمالی، هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳ به نمایش در خواهد آمد.١٧:٢٠ - پنج شنبه ٣٠ تير ١٤٠١    /    شماره : ٩٨١٦٣    /    تعداد نمایش : ٩٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است