يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در گالری آرتیبیشن ؛

دو نمایشگاه حافظِ جان- اوریگامی آزادی برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، سمیرا دریا گاه با نقوش گیاهی و حیوانی و گسترش و ترکیب آنها در کل سطح بوم و گاه با موجودات عجیب و طرح‌واره‌های انسانی فضای بوم خود را پر می‌کند. مخلوقاتی که هرکدام در تکاپو و تقلا یا گاهی در رقص و شادی‌اند تا مفهومی را به مخاطب برسانند و مخاطب را در اعمال و رفتار خود غرق کنند. در مجموعۀ متاخر سمیرا دریا نقش‌های تزئینی، نگاره‌های گیاهی جای خود را به اشعار حافظ می‌دهند تا در کنار هیاکل و موتیف‌های برآمده از شعر تصویر ذهنی هنرمند را از اشعار حافظ که امروزی شده‌اند را به مخاطب نشان دهد. این نمایشگاه در سالن شمارۀ دو به همراه نمایشی از مجموعۀ جدید دیگری از می‌سم نژادرسولی در سالن شمارۀ یک آرتیبیشن برگزار خواهد شد. در این سالن می‌سم نژادرسولی مجموعۀ جدیدش را با عنوان اوریگامی آزادی و با تصویرکردن احجامی کاغذین می‌سازد، گاه کاغذها و اوریگامی‌های او به صخره و گاه به ابر مبدل می‌شوند. او در این مجموعه ابایی ندارد که جنس بوم‌های خود را تغییر دهد و با تجارب جدید تکنیک متنوعی برای خلق آثار خود به‌کار برد و آثار خود را با شیوه‌ای جدید طرح‌ریزی کند. احجام‌ کاغذی می‌سم نژادرسولی خود بافتی شکننده و لطیف را القا می‌کند، تا به‌وسیلۀ این بافت شکننده و مویین به محتواهای دیگر تعمیم داده شود تا آزادی‌های پوشالی و کم‌انسجام را به اوریگامی‌ها تمثیل کند.

نمایش و فروش آثار هر دو نمایشگاه حافظِ جان و اوریگامی آزادی راس ساعت 16، روز جمعه 18 بهمن  98 افتتاح و تا 27 بهمن ماه ادامه دارد. در 9 روز پس از افتتاحیه نمایشگاه از ساعت 11 صبح تا 8 شب و در روزهای تعطیل از ساعت 16 تا 20 برای بازدید عموم گشوده خواهد بود. مخاطبین می‌توانند به مدت 10 روز برای بازدید از این نمایشگاه به گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیۀ ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی(دریا)، پلاک 6 مراجعه نمایند.

همچنین آثار این نمایشگاه برای علاقه مندانی که در تهران سکونت ندارند به‌صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن (www.Artibition.net)  به نمایش گذاشته خواهند شد.١٧:٣٣ - پنج شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٢٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٠١گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است