يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در سومین دوره برگزاری ؛

آئین اختتامیه مسابقه عکس "خوشه" برگزار شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط‌عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛ آئین اختتامیه سومین جشنواره عکس خوشه  با عنوان از مزرعه تا سفره عصر روز  دوشنبه ۱۴ بهمن 98  با حضور یزدان سیف، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از معاونان و مدیران  شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، سیدمحمد مجابی، معاون وزیر جهاد کشاورزی ، زهرا عبداللهی ، معاون وزیر بهداشت ، دست اندرکاران صنعت آرد و نان و جمعی از  شرکت کنندگان در این جشنواره در خانه هنرمندان برگزار شد.

یزدان سیف، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت در این مراسم با اشاره به تاثیر فرهنگ و رفتار اجتماعی در جامعه گفت: همه رفتارهای اجتماعی در یک بسترهایی شکل می‌گیرند که مهم ترین آن فرهنگ اجتماعی آحاد مردم است، مردم خودشان تصمیم اجتماعشان را اداره می کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگرقاعده دموکراسی و مردم‌سالاری دینی را پذیرفتیم، باید بپذیریم مردم و فرهنگ مردم مهمترین رکن توسعه کشور است، در غیر این صورت نمی توانیم انتظار داشته باشیم.

سیف اظهار داشت: مسئله ای که امروز وجود دارد آن است که همگان منتظرند یک دست بیرونی بیاید و همه مسائل و مشکلات اجتماع را حل کند، اما براساس قاعده قرآنی نکته مهم این است که تا زمانی که یک اجتماع برای سرنوشت خود تصمیم نگیرد تغییری اتفاق نمی‌افتد.

وی در ادامه گفت: فرهنگ بستر مهمی در عرصه تغییرات اجتماعی است ، البته این را هم باید بپذیریم که فرهنگ هم ساخته می‌شود و هم می سازد، باید آموزش ببینیم و یاد بگیریم که یادگیری‌های ما در بستر داستان های ما رخ می دهد، داستان هایی که هر روز برای ما رخ می‌دهد، همین تجربه‌های تلخی که "ادب ازکه آموختی، از بی ادبان" اینها حکمت است که ما را ادب کند.

معاون وزیر صنعت معدن تجارت گفت: امروز فرهنگ کار در جامعه ما ضعیف است، ما باید یاد بگیریم رفتارهای خود را در مقابل دیگران اصلاح کنیم و این هنجارها و ناهنجاری ها در بستر فرهنگ شکل می‌گیرد.

سیف بیان کرد: سومین دوره جشنواره خوشه نیز به پایان خود رسید و تجربه های زیادی کسب کردیم اما هنوز به اندازه کافی رشد نکرده است و دلیل آن نیز عدم مشارکت مردم است که باید تلاش‌های بیشتری در تشویق مشارکت مردم صورت بگیرد.

وی افزود: با مشارکت بیشتر مردم و نهادهای مرتبط می‌توانیم هنجارها و ناهنجاری‌های فرهنگ مصرف نان را در حوزه رسانه‌ای، مستند و عکاسی به تصویر بکشیم .

سیف بیان کرد: با برگزاری جشنواره عکس خوشه می‌توانیم فرهنگ تولید و مصرف نان را نهادینه کنیم‌، باید از همین روز اختتامیه سومین جشنواره خوشه مقدمات چهارمین دوره آن را آغاز کنیم‌.

سیدمحمدتقی طباطبایی، مشاور فرهنگی و رسانه و روابط عمومی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران نیز به اهداف برگزاری جشنواره عکس "خوشه" اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری جشنواره عکس "خوشه" فرهنگ سازی در حوزه تولید و مصرف نان است.

طباطبایی گفت: امسال افزایش سه برابری شرکت‌کنندگان و تعداد عکس های رسیده به جشنواره را شاهد بودیم و تعداد عکس‌های رسیده به جشنواره و همچنین تعداد شرکت کنندگان باعث دلگرمی ما شد، در این دوره  از جشنواره ۹۰۰ شرکت کننده در چهار بخش و یک بخش نوجوانان زیر ۱۵ سال با هزار عکس حضور دارند.

مهدی  خانمحمدی، رییس اصناف نان حجیم  نیز در این مراسم گفت: نگران از مشکلات موجود در کشور نیستیم، کارهای اساسی برای نان انجام دادیم و مشکلات اساسی هم وجود دارد که با کمک بزرگان این صنف باید مشکلات مرتفع شود، اگر می‌خواهیم حال خودمان و حال نان کشورمان خوب باشد باید زیر ساخت‌های نان را درست کنیم  و یکی از راه های اصلاح زیر ساخت‌های نان فرهنگ سازی است و تولید کننده و مصرف کننده نان باید فرهنگ تولید و مصرف صحیح نان را داشته باشد، در حوزه نان بیشتر از این جشنواره باید فرهنگ‌سازی کرد.

سیدمحمد مجابی، معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز  در این مراسم گفت: همه خلقت در عالی ترین نوع تنظیم ایجاد شده دارای تعادل است و ما انسان ها هستیم که این تعادل را برهم می‌زنیم و درست استفاده نمی‌کنیم لذا حال نان خوب است و حال ماخوب نیست، آن طور که باید مدیریت نمی‌کنیم.

وی افزود: قیمت آرد باید یکسان سازی شود و جشنواره عکس خوشه نیز در جهت تلاش برای  فرهنگ‌سازی در تولید و مصرف نان تداوم پیداکرده و تقویت شود، باید موزه نان غنی‌تر شود و از آثار برگزیده جشنواره عکس خوشه در آن استفاده کرد .

زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز گفت: برگزاری جشنواره عکس خوشه اقدامی مناسب در کمک به  فرهنگسازی برای سلامت نان است و نقش نان در سلامت مردم یک نقش بسیار مهم است.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌ها و کارگاه‌های آموزشی که به بهبود کیفیت تولید و مصرف نان کمک می‌کند امری مهم است که به آن برای سلامت مردم نیازمند هستیم و امیدواریم با کمک همدیگراقدامات مؤثرتری برداریم.

بر اساس این گزارش، برگزیدگان سومین دوره  مسابقه خوشه در بخش‌های مختلف  با داوری افشین شاهرودی، حسن غفاری و مسعود زنده روح کرمانی معرفی شدند که در مجموعه عكس: ابراهیم جامعی، تك عكس نفر اول::سید مهرداد شریفی، نفر دوم: علیرضا رحمانی و نفر سوم: طاهره رخ‌بخش زمین، در تلفن همراه: نفر اول: نسرین محبوبی، نفر دوم: جمشید فرجوند فردا و نفر سوم: کیوان جعفری و در بخش ویژه زیر ۱۵ سال: هستی بیات، مریم باقری و نسترن قاسمی برنده شدند.

این دوره از مسابقه با همکاری بخش خصوصی زنجیره‌ گندم، آرد و نان و فروشگاه های زنجیره‌ای هایپر استار برای اصلاح الگوی مصرف نان برگزار شد.١١:٢٤ - سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٩٥گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است