سه شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی جشنواره ؛

داوران نقاشی و تصویرسازی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی معرفی شدند

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، کاظم چلیپا، حسین عصمتی و جواد مدرسی آثار نقاشی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی را داوری می کنند.

کاظم چلیپا متولد 1336 در تهران و دارای مدرک دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است. عضویت در هیئت علمی دانشگاه هنر شاهد، تدریس در دانشکده‌های هنر، عضویت افتخاری در انجمن نقاشان باکو، شرکت در رقابت‌های هنری و کسب جوایز متعدد، کسب مقام برگزیده نمایشگاه بین‌المللی ظریفه ژاپن و قلم‌موی زرین و... از جمله سوابق حرفه ای این هنرمند است.

حسین عصمتی متولد 1346 در بغداد و دارای مدرک دکترای تاریخ تحلیلی تطبیقی هنر اسلامی را از دانشکده هنر دانشگاه شاهد تهران است. وی موفق به دریافت گواهینامه درجه یک نگارگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است و تألیف کتاب و مقاله، تحقیق و پژوهش، تدریس و آموزش طراحی، نقاشی و نگارگری در مقاطع و سطوح مختلف آموزشیِ دانشگاهی بخشی از فعالیت‌های عصمتی بوده و کتاب «شیوه طراحی از نقوش حیوانی در نگارگری ایران» از جمله سوابق اوست.

جواد مدرسی متولد 1357 در مشهد و فوق لیسانس نقاشی از دانشکده هنر دانشگاه شاهد است. شرکت در نمايشگاه‌های گروهی در کشورهای مراکش(طبيعت از منظر هنرمندان معاصر ايران)، انگلستان (به مناسبت روز اسکان)، و در شهرها و شهرستان های سنندج، مريوان، قزوين، تهران و مشهد، دريافت بورس مطالعاتي  Cite  از موزه‌ هنرهای معاصر تهران و... از جمله سوابق کاری این هنرمند است.

همچنین سیدحمید شریفی آل هاشم، علیرضا گلدوزیان و منصوره محمدی به عنوان داوران تصویرسازی دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی معرفی می شوند.

سیدحمید شریفی آل هاشم متولد 1342 در  تهران فوق‌لیسانس گرافیک از دانشگاه‌ تربیت مدرس است. عضویت در شوراهای برنامه‌ریزی کتاب‌های درسی، مشاوره هنری فیلم‌های سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی، مدیریت مرکز گرافیک کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان، مدیریت هنری روزنامه «ایران»، عضویت در هیئت داوران و دبیری جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف هنری، دریافت جایزه بهترین طراحی تمبر سال 1371 ایران و برگزیده شدن در مسابقه بین‌المللی «فروپاشی کمونیسم» از جمله سوابق هنری اوست.

علیرضا گلدوزیان متولد سال 1355 در تهران و دارای مدرک فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنر است.

 

منصوره السادات محمدی متولد 1361و دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه هنرهای تجسمی است.  کسب عنوان برگزیده در بینال ها و نمایشگاه های مختلف نقاشی و تصویرسازی، برگزاری ورکشاپ های تخصصی و تصویرسازی برای کتاب ها و مجلات تخصصی کودک و نوجوان از سال 88 تاکنون از جمله فعالیت های حرفه ای این هنرمند است.

این سوگواره همزمان با ماه های عزاداری محرم و صفر به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مرکز تجسمی حوزه هنری برگزار می شود و شامل 4 بخش نقاشی، تصویرسازی، پوستر و عکس است.

آخرین مهلت ارسال و تحویل آثار به دبیرخانه این رویداد عاشورایی 6 مهر ماه امسال است.

جزییات فراخوان و مقررات شرکت در این رقابت در سایت www.artfest.ir قرار دارد.

 ١٥:١٥ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٨٠٢١٤    /    تعداد نمایش : ٣٠٤گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است