سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

جمعه ۲۱ تیر ؛

چهار سوی خیال مجسمه سازان در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در این نمایشگاه ۱۸۲ اثر از ۱۶۰ هنرمند به نمایش گذاشته شد. بنا بر سنت همیشگى چهارسوى خیال، آثار به انتخاب هنرمندان و بدون داورى به این نمایشگاه راه یافته اند.

علیرضا خاقانی هنرمند مجسمه‌ساز درباره چهارسوى خیال گفت: این نمایشگاه آثار اعضای انجمن مجسمه‌سازان است. بر اساس فراخوانی که از سوى انجمن اعلام شد، اعضا می‌توانستند حداکثر ۳ اثر از كارهاى اخیر خود را به نمایش بگذارند. ویژگى چهارسوى خیال از ابتدا تا امروز این است كه انتخاب آثار به عهده خود هنرمندان بوده است. در واقع موضوع آثار این نمایشگاه "آزاد" بوده و هنرمند این امكان را دارد كه ایده و فضاهای شخصی خاص خود را به نمایش بگذارد.این موضوع باعث شده،نگاه  خوب و حرفه ای  از فضای مجسمه‌سازی ایران را در نمایشگاه شاهد باشیم و در مجموع،  برآیند خوبی از آثار مجسمه‌سازان كشورمان در مخاطبانمان ایجاد كنیم.

آثار این دوره از نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته كیفیت بهتری دارند و نمایشگاه مراحل پختگی خود را طی می‌كند و به مرور به اعتبار و ارزش آن افزوده می‌شود، امیدوارم در سال‌های آتی پیشرفت بیشتری داشته باشیم و كارهای بهتری را ببینیم. همچنین باید اشاره كنم كه فراهم كردن این نمایشگاه كار سنگینی بود و  هیات مدیره انجمن مجسمه‌سازان زحمات زیادی برای برگزاری آن كشیدند.

وی با اشاره به حضور آثارش در این نمایشگاه افزود: با سه اثر بدون عنوان در نمایشگاه حضور دارم. معتقدم با انتخاب عنوان براى اثر هنرى مواجه مخاطب با اثر را محدود به عنوان كرده و امكان برداشت آزادانه را سلب مى كنیم.آثارى كه در چهارسوى خیال ارائه داده‌ام كارهایى مفهومی هستند به همین جهت ترجیح دادم خط فكری خاصی به مخاطب ندهم تا خودش برداشت از اثر داشته باشد.

هومن سلیمی ،دیگر هنرمند مجسمه‌ساز و عضو هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران نیز افزود :‌ از ده سال پیش در انجمن مجسمه‌سازان نمایشگاه‌هایی برپا می‌كردیم كه كارها داوری می‌شد و برخی آثار انتخاب نمی‌شدند، بنابراین تصمیم گرفتیم تا نمایشگاه «چهارسوی خیال» را به گونه  متفاوتی  برگزار كنیم و داوری در نمایشگاه نداشته باشیم.

وی ادامه داد: اولین نمایشگاه چهارسوی خیال سال ٨٨ در موزه امام علی برگزار شد و  هم اكنون ششمین دوره آن با حضور اساتید از كیفیت بالاتری برخوردار است.

ششمین نمایشگاه "چهار سوی خیال" تا ۴ مرداد در گالری‌های خانه هنرمندان ایران دایر است١٥:٥٩ - شنبه ٢٢ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٩٧١    /    تعداد نمایش : ٢٦٨گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است