چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

جمعه ۲۳ تیرماه ؛

سه نمایشگاه تجسمی در خانه هنرمندان ایران برپا می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه چیدمان و اجرا و دو نمایشگاه نقاشی ، جمعه ۲۳ تیرماه ساعت ۱۷ در گالری‌های این مجموعه افتتاح می‌شوند و تا نهم مرداد ماه میزبان علاقمندان خواهند بود.

بر این اساس نمایشگاه نقاشی‌های غلامحسن احمدی با عنوان «طبیعت بی‌جان» در گالری بهار و نمایشگاه نقاشی‌های مصطفی مجیدی با عنوان «اضلاع بی‌اعتنای مرگ» با تکنیک میکس مدیا در گالری زمستان افتتاح می‌شوند.

در توضیح نمایشگاه نقاشی‌های غلامحسن احمدی با عنوان «طبیعت بی‌جان» آمده است: «قرنطینه برآمده از کرونا نوعی محصور بودن بود. تکرار روزها، محصور بودنی که نمی‌دانستی کی تمام می‌شود. اما در میان امید همیشه همراه آدمی تنها نور برآمده از روزن شرایط حاکم بود. این مجموعه نگاه من است به محیط اطرافم و اشیای حاضر در آن محیط قرنطینه، تنهایی و امید به پایان شرایط حاکم.»

در بخشی از توضیح نمایشگاه نقاشی‌های مصطفی مجیدی با عنوان «اضلاع بی‌اعتنای مرگ» آمده است: «آنچه مرا به خلق این آثار واداشت همگی از عکسی آغاز شد که نه صاحبان عکس را می‌شناختم و نه انسان‌های در آن را. گویی از جایی و جانی ناشناخته بر من هویدا می‌شدند.

این عکس چنان با من آشنا و ملموس شد که ناخودآگاه خود را میان صفحه ناآگاهی سپید بوم آگاه یافتم.

هر عنصری که بر بومم جان گرفت و از هسته به هستی پا نهاد، گویی بخشی از آن عکس بود که آن‌ها را با خود در ناخودآگاهم یافتم. آن‌ها قدم نهادند و روبرویم نشستند و داستان عکس و خاطراتش بازگو شد.»

همچنین نمایشگاه چیدمان و اجرا اثر یونس گوکه با عنوان «روزهای آخر» در گالری استاد ممیز برپا خواهد شد.

در بخشی از توضیح این نمایشگاه آمده است: «روزهایی که ناآگاهی، آگاهی و فرا آگاهی درباره هر چیزی در یک سطح قرار گرفته بود، همه می‌دانستند و در زندان غور بنیادین مسخ شده بودند، افول خورشید حیات به قدری سوزان بود که جنبنده‌ای از درک آن طفره نمی‌رفت، اما بشر قمار میل را باخته بود و ازهر یافته‌ای به هر دلیلی دلزدگی داشت و ستیغ اقدام را پیش از آخرین افول ستاره به زمین انداخته بود.»

لازم به ذکر است خانه هنرمندان ایران روزهای شنبه تعطیل است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.


١٤:١٠ - جمعه ٢٣ تير ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٣٥٨٥    /    تعداد نمایش : ١٦٧گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است