شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

پیشکسوتان؛ همراه همیشگی نهضت آموزش تئاتر ؛

کارگاه های آموزشی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، این اداره کل با مشارکت دفتر توسعه آموزش و موسسه هنرمندان پیشکسوت و همکاری امور استان‌ها در تابستان 1402 و در شهرهای مختلف کشور کارگاه‌های آموزشی تئاتر برگزار کرد.

در استان البرز به‌عنوان اولین استان در تاریخ 10 تیر با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه آموزش، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی، مدیر هماهنگی تئاتر استان‌ها و کارشناسان هماهنگی تئاتر استان‌ها، کارگاه آموزش تئاتر با حضور و تدریس داوود فتحعلی‌بیگی به‌عنوان استاد و جمعی از هنرجویان علاقه‌مند برگزار شد. این کارگاه در 6 جلسه چهارساعته و با حضور 21 هنرجو به‌صورت هفتگی تا پایان مرداد برگزار می‌شود.

در استان خراسان شمالی هم از تاریخ 18 الی 23 تیر با حضور محمد ابراهیمیان به‌عنوان استاد در حوزه نمایشنامه‌نویسی با شرکت 150 نفر هنرجو و علاقه‌مند، کارگاهی آموزشی در 14 جلسه چهارساعته برگزار شد. این کارگاه به تفکیک در تمامی شهرستان‌های تابعه این استان (شیروان، اسفراین، گرمه، جاجرم، بجنورد) با حضور مدرس مربوطه با استقبال خوب علاقه‌مندان برگزار شد.

کارگاه آموزش تئاتر در استان اردبیل هم در تاریخ 13 لغایت 15 تیر با حضور آتش تقی‌پور به‌عنوان مدرس بازیگری و با شرکت 70 نفر هنرجو در قالب 3 جلسه سه‌ساعته برگزار شد. همچنین نمایشنامه «گفت‌وگو شبانه» اثر فردریش دورنمات توسط آتش تقی‌پور و شاهد مجتهدزاده خوانش شد.

کارگاه آموزش تئاتر در استان فارس هم از تاریخ 15 الی 20 تیر با حضور اکبر زنجان‌پور به‌عنوان مدرس و شرکت 86 نفر هنرجو در زمینه کارگردانی در قالب 6 جلسه سه‌ساعته برگزار شد.

استان زنجان هم از تاریخ 18 الی 22 تیر کارگاه آموزش تئاتر خود را در زمینه نمایشنامه‌نویسی با حضور عبدالحی شماسی به‌عنوان مدرس دوره و شرکت 10 هنرجو برگزار کرد.

همچنین در این استان ، کارگاه آموزشی نمایشنامه‌نویسی پیشرفته هم با حضور نمایشنامه‌نویسان زنجانی و هنرمندان اهل‌قلم برگزار شد. برپایی کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های عملی با حضور 22 نفر از هنرمندان نمایشنامه‌نویس این استان همراه بود.

در استان کردستان هم کارگاه‌های بازیگری با حضور رضا فیاضی از تاریخ 26 الی 31 تیر با شرکت 92 نفر از هنرجویان این استان برگزار شد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد از تاریخ 8 الی 12 مرداد هم کارگاه‌های آموزش کارگردانی با حضور سهراب سلیمی برگزار شد. تعداد هنرجویان این دوره‌ها 35 نفر بود که طی 5 روز و در قالب جلسات سه‌ساعته، صبح و بعدازظهر برگزار شد.

در استان چهارمحال و بختیاری از تاریخ 10 الی 14 مرداد در زمینه آموزش بازیگری، کارگاهی با حضور و تدریس حمید ابراهیمی برگزار شد. تعداد هنرجوها در این کارگاه 38 نفر بود و در چهار جلسه سه‌ساعته برگزار شد.

در استان سیستان و بلوچستان هم از تاریخ 8 الی 13 مرداد در زمینه آموزش کارگردانی، کارگاهی با حضور پروفسور احمد کامیابی‌مسک برگزار شد. تعداد هنرجویان شرکت‌کننده در این کارگاه 16 نفر بود که در قالب جلسات سه‌ساعته، طی پنج روز به آموختن دروس و مفاهیم ارائه‌شده پرداختند.

با توجه به پهناور بودن این استان، برنامه‌ریزی به‌منظور اعزام مدرس برای برگزاری کارگاه عروسکی در شهرستان خاش در حال برنامه‌ریزی و پیگیری است.٢٠:٣٠ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤٢٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٠٢سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است