چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

درخصوص بازداشت نوجوانان و هنرمندان ؛

انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران بیانیه داد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، متن یادداشت انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران درخصوص بازداشت نوجوانان و هنرمندان به شرح زیر است :

خردمند مردم هنر پرورند

که تن‌پروران از هنر لاغرند

سعدی

روزهایِ غریبی است 

هم معلم در بند است و هم دانش آموز .

ما به عنوان هنرمندانِ تئاترِ کودک و نوجوان باتوجه نقض پیمان نامه حقوق کودک و ارجاع به ماده 13 و 31 این کنوانسیون بین المللی ، خواستارِ آزادیِ همه کودکان و نوجوانان در بند هستیم . آنها مخاطبان ما هستند و نَفَسِ ما با نَفَسِ آنها گرم می شود. 

وزیر آموزش و پرورش و نهادهای مرتبط درباره دلیل این بازداشت ها و اعزام کودکان و نوجوانان مان به دارالتأدیب و اَعمال ویران کننده جسم و جانِ شان باید پاسخگو باشند. 

ما به عنوان هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان همچنین خواستارِ آزادیِ همه هنرمندان و همکاران تئاتریِ در بند و حمید پورآذری ، که از معلمین و مربیانِ شریف و دلسوزی است که سال ها با کودکان و نوجوانانِ کار ، افغان و ... آموزش و تولید تئاتر داشته است، هستیم و با افتخار اعلام میکنیم منتظریم هرچه زودتر به پاسِ سال ها خدمت به تئاتر و کودکان و نوجوانان کارتِ عضویتِ افتخاریِ حمید پورآذری عزیز در انجمن صنفی سراسری تئاتر کودک و نوجوان ایران را به او اهدا کنیم. 

جایِ هیچ انسانِ آزاده ای در بند نیست.١٦:٠٠ - يکشنبه ١٣ آذر ١٤٠١    /    شماره : ١٠٠١٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٩سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است