دوشنبه ٠٤ مهر ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

پنجشنبه 27 مرداد ماه ؛

"میرزا شوقی" در تئاتر شهر خوانده می شود

سینمای نو > سرویس تلویزیون 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی مجموعه ، تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر روز پنجشنبه بیست و هفتم مرداد ماه میزبان علاقه مندان تئاتر با برگزاری جلسه نمایشنامه خوانی میرزا شوقی به نویسندگی حجت الله تجلی و کارگردانی صادق خاتم پور خواهد بود.

فیروزه غلمانی پور، سیاوش کارآزما، حسین قنوات امانی، احمد افشانی، امیرحسین سبزوار، محمد حاجی زاده نقش خوانان این اجرا هستند. ضمن اینکه مهرشاد آقاجری دستیار کارگردان و رضا عیوضیان طراح پوستر دیگر عوامل اجرایی را تشکیل می دهند.

در خلاصه داستان نمایشنامه "میرزا شوقی" آمده است: سال ١٢٨٨ روزنامه وقایع اتفاقیه گزارش می دهد ، چند نفر در بهبهان بر اثر آب آلوده هلاک شدند . میرزاشوقی که شاعری ماجراجو،مردمی و عدالتخواه است نمی تواند بی تفاوت بماند از این جهت با استفاده از آواهای بومی ، سبک سه سنگ را در سینه زنی ابداع می کند که تبلور عصیان دادخواهی مردمانش است که شور و شعف حماسی در آن موج می زند و طلیعه دار جنبش آب می شود.

صادق خاتم پور درباره اهداف خود برای انتخاب و نمایشنامه خوانی این پروژه نوشته است: هدف بنده شناساندن شخصیت میرزاشوق به عنوان هنرمندی است که علاوه بر شاعری و  حضور در مجالس تعزیه در قالب معین البکا(کارگردان تعزیه)  شخصیتی مبارز و عدالتخواه بود . او  اولین کسی است که جنبش آب را در زمان ناصر الدین شاه به راه انداخت. او علاوه بر اینها مبدع و معرف سبکی در سینه زنی سه سنگ بهبهانی نیز بود که در نوع خود دربرگیرنده ویژگی های قابل توجهی است.

جلسه نمایشنامه خوانی میرزا شوقی به نویسندگی حجت الله تجلی و کارگردانی صادق خاتم پور ساعت 18 روز پنجشنبه بیست و هفتم مرداد ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد.١٠:٣٥ - دوشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است