دوشنبه ١١ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

ابراهیم گله‌دارزاده :

تالار محراب با رپرتوار نمایش‌های آیینی‌سنتی به استقبال سال جدید می‌رود

سینمای نو > سرویس تئاتر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، مدیر تالار محراب گفت: از ایام نوروز 1399 با برگزاری ویژه برنامه‌های نوروزی ، اجرای نمایش‌های آیینی سنتی فعالیت تالار محراب آغاز خواهد شد و مطابق جدول برنامه‌های این رپرتوار به مدت شش ماه، پنج نمایش منتخب از دوره قبل جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی ، اجرا می‌شوند.

گله‌دارزاده تصریح کرد: برگزاری رپرتوار برای آثار و تولیدات جشنواره‌ها ، علاوه بر این که به مخاطبان این امکان را می‌دهد که مجموعه آثار مورد علاقه خود را در مجموعه‌ای مجزا تماشا کند ، فستیوال‌های هنری را نیز از انجماد و بی‌ثمری نجات می‌دهد.

وی توضیح داد: در این برنامه ششماهه با همکاری کانون نمایش‌های آیینی سنتی، برگزاری نشست‌های پژوهشی و جلسات نقد و بررسی نمایش‌ها را نیز خواهیم داشت. شناخت قالب‌های نمایش ایرانی، نمایش سنتی و توجه به ارتقا فنی و تکنیکی نمایش‌های این حوزه از جمله هداف برگزاری این نشست‌ها است که به زودی جدول زمانبندی آن نیز منتشر می‌شود.

این مدیر تئاتری نمایش‌های حاضر در این رپرتوار را به شرح زیر معرفی کرد: در این برنامه میزبان نمایش های "باباکرم" به کارگردانی وحید شاهینی، "رخت شور شاه" به کارگردانی علی یدالهی، "چلچراغ" به کارگردانی رضا علوی، " خفته‌گان چشم باز" به کارگردانی جواد انصافی و"قصه بخت" به کارگردانی احمد دهقان خواهیم بود.

وی اجرای مجالس شبیه‌خوانی غریب و مضحک و همچنین مجالس تعزیه در مناسبت‌ها و برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه تعزیه را نیز از جمله برنامه‌های رپرتوار نمایش‌های آیینی سنتی معرفی کرده و یادآور شد : با برگزاری این رپرتوار، تالار محراب به پایگاه اصلی نمایش‌های آیینی سنتی تبدیل می‌شود و در طول شش ماه امکان تماشای نمایش ایرانی را برای مخاطبان فراهم می کند١١:١٠ - پنج شنبه ١ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٦٠٢    /    تعداد نمایش : ٧٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است