يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با صدور احکامی جداگانه‌ از سوی فاضل نظری ؛

معاون تولید، مشاور و مدیرکل سینما و تئاتر کانون منصوب شدند

سینمای نو > سرویس سینما

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو" و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فاضل نظری در نخستین حکم با انتصاب محمدرضا کریمی‌صارمی به‌عنوان معاون تولید کانون، بر اهمیت تمرکز بر تولید مبتنی بر اقتضائات فرهنگ بومی تاکید و دلیل آن را افزایش پرشتاب نیازهای کودکان و نوجوانان و هجوم مصنوعات و محصولات ناهمسو با فرهنگ ایران زمین و نسبت آن‌ها با مقوله‌هایی مانند معماری هویت و سنت و میراث‌های معنوی و همچنین اقتصاد فرهنگ و هنر برشمرده است.

مدیرعامل کانون در این حکم همچنین یادآوری کرده است که مجموعه تولیدات کانون باید علاوه بر داشتن ویژگی‌های «سرگرم کنندگی سازنده»، «جذابیت» و «به‌روز بودن»، در راستای تقویت هویت ایرانی اسلامی و حامل ایده‌های خلاق، نمادهای بومی و مهارت‌های زندگی مطلوب و حیات طیّبه باشند.

وی در همین حال یادآوری کرده است که توجه به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تولید (به عنوان فرآیندی منسجم دربستر یک نظام نوآوری) و تمرکز بر نمونه‌آفرینی هدف‌مند و در برگیرنده حوزه محصولات جانبی می‌تواند بخشی از خلاء موجود در این عرصه را جبران کند.

فاضل نظری در پایان اظهار امیدواری کرده است با تلاش مجدانه معاون تولید جدید کانون و همکاران آن مجموعه و از رهگذر نگاه به امکان فرآوری منابع محتوایی موجود، در مسیر تحقق اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قدم‌های موثری برداشته شود.

بر اساس این گزارش محمدرضا کریمی‌صارمی از مدیران باسابقه کانون در حوزه سینمایی است که سال‌ها مدیریت سینما و تئاتر کانون در بیش از دو دهه گذشته، همچنین دبیری یازده دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران را برعهده داشته است.

او که پیش از این مدیرکل امور سینمایی کانون بود دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی ادبیات نمایشی است و داوری ده‌ها جشنواره عکس و فیلم داخلی و خارجی و تهیه کنندگی فیلمهای کوتاه، سینمایی و تلویزیونی و نوار موسیقی را در کارنامه کاری‌اش در این سال‌ها ثبت شده است.

کریمی‌صارمی هم اکنون جایگزین حسین ربانی‌غریبی شده است در حالی که مدیرعامل کانون هم‌زمان و در حکم دیگری معاون سابق تولید کانون را نیز به عنوان مشاور مدیرعامل منصوب و از تلاش‌های او در دو سال گذشته در این مسئولیت قدردانی کرده است.

این گزارش می‌افزاید فاضل نظری در سومین حکمی که صادر کرده است امیر مشهدی‌عباس مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون را به عنوان مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون منصوب کرد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل کانون در این حکم با اشاره به پیشنهاد معاون تولید کانون و با تاکید بر اهمیت توجه به حوزه سینما و تئاتر در سپهر فرهنگی کودک و نوجوان و نقش ممتاز کانون در این گستره؛ اظهار امیدواری کرده است از رهگذر همکاری و مشارکت با بخش‌های فراکانونی و همچنین توجه به استعدادهای جوان این عرصه با ارایه خدمات و تولید محصولات فاخر در این زمینه و ادامه فعالیت‌های افتخارآمیز گذشته و بهره‌مندی از نوآوری و خلاقیت و هماهنگی با ارکان‌ و اجزای درون سازمانی در مسیر اهداف کانون قدم های موثری برداشته شود.

امیر مشهدی‌عباس هم‌اکنون مسئولیتی را برعهده گرفته است که محمدرضا کریمی‌صارمی معاون تولید جدید کانون پیش از این برعهده داشت.

او کارگردان ده‌ها عنوان نمایش و چند فیلم‌ و سریال‌ تلویزیونی برای کودکان و نوجوانان بوده و در عین حال کارگردانی فیلم «دوچ» از آخرین فیلم‌های بلند سینمایی کانون را برعهده داشته است.


١٦:٣٠ - چهارشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٦٠١    /    تعداد نمایش : ١١٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است